Dömötör Csaba: A rezsitámogatás a 2024-es védelmi költségvetés egyik fő pillére

A rezsitámogatás a 2024-es védelmi költségvetés egyik fő pillére - hangsúlyozta Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a kormány hivatalos közösségi oldalára feltöltött videóban szerdán.

 

A politikus elmondta, hogy a kormány benyújtotta a parlamentnek a jövő évi költségvetés tervezetét, amelyből kiderül, hogy a rezsitámogatást 2024-ben is fenntartják.

Szavai szerint erre azért van szükség, mert nagy áremelkedési hullámot indított az, hogy a szankciókat Brüsszelben kiterjesztették az energiaellátásra. Tavaly Európa-szerte nagyon magas áron kötötték meg az energiaszerződéseket - emlékeztetett.

Ez világosan következik abból, hogy ha az orosz energiaimport szinte teljesen eltűnik az európai piacról, akkor azt máshonnan csak magasabb áron lehet helyettesíteni

- magyarázta Dömötör Csaba, megjegyezve: ez csak Magyarországon négyezer milliárdos pluszkiadást jelentett.


Közölte továbbá, hogy a rezsitámogatást a büdzsében külön szereplő, 1360 milliárd forintos rezsivédelmi alapból fedezik, amelynek bevételei főként az extraprofitadóból származnak.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy Brüsszel nem támogatja az energiaár-szabályozást, sőt el is törölné a rezsitámogatást, amelynek köszönhetően a magyar családok átlagosan 181 ezer forintot spórolhatnak meg havonta.

A kormány azon dolgozik, hogy a háborús válság alatt is minden lehetséges módon védelmet nyújtson a családoknak. Azoknak a családoknak, amelyek nem tehetnek a háborúról, de viselik a gazdasági következményeit

- hangsúlyozta Dömötör Csaba.

Forrás: MTI

2023. június 14. 17:08
A Tisza Párt gazdasági kabinetjének adóemelési terveire Szalai Piroska miniszterelnöki főtanácsadó közösségi oldalán...
Hiába tett meg mindent a nyáron Magyar Péter, hiába az országjárás, nem tudta növelni táborát. A Fidesz digitális ho...
Tímea először megrémült, majd szakemberhez fordult.
Ismét egy kamera buktatta le a perverz férfit.
Vascsővel, kalapáccsal, baltával és karddal verte rendszeresen a feleségét egy mezőkövesdi férfi. A nőt többször le ...
Frodó, a rendőrség kutyája buktatott le három vietnámi dílert Kőbányán a minap.
A haditechnikai eszközöket szállító járművek augusztus 27-én, szerdán léptek be az ország területére Hegyeshalomnál,...
A Barátság kőolajvezeték elleni legutóbbi súlyos légicsapás támadás volt Magyarország szuverenitása ellen, ezért a k...
Migrénnek hitte, erős fejfájára panaszkodott.