Csapdába csalták és megölték a gyilkos medvét

Csapdába csalták és megölték az amerikai Montana államban azt a grizzlyt, amely keddre virradóra egy kempingben kivonszolt a sátrából és megölt egy kerékpártúrán lévő, 65 éves kaliforniai ápolónőt.

A szökésben lévő grizzly a tragédia helyszínétől, Ovando településtől néhány kilométerre szerdára virradóra megtámadott egy tyúkólat. A vadászok a közelben egy megfigyelés alatt tartott csirkeketrecet helyeztek el abban a reményben, hogy sikerül a medvét visszacsalogatni. Jól gondolták,  az állatot péntek reggel lelőték. 

A medve mérete, színe és tyúkketrecek elleni támadás módja, a két helyszínen talált lábnyomok hasonlósága miatt a hatóságoknak meggyőződése, hogy a gyilkos medvével sikerült végezniük, de teljes bizonyosságot csak a DNS-vizsgálat ad, addig is a környékbeli kempingek kötelesek zárva tartani.

A több mint 180 kilogrammos grizzlymedve az éjszaka kellős közepén vonszolta ki sátrából a nyugdíjas ápolónőt, aki két társával volt hegyvidéki kerékpártúrán. A másik két túrázó is felébredt a támadás zajára, és medveriasztó spray-vel elkergették a vadállatot, de a megtámadott nő életét már nem tudták megmenteni.

Az alig száz lakosú Ovando 97 kilométerre északnyugatra fekszik Helenától, Montana állam fővárosától. A településtől északra erdős, hegyes a táj, ott található a Glacier Nemzeti Park, amely egész Kanadáig húzódik, és mintegy ezer grizzly otthona. Ezen a környéken ritkán fordul elő végzetes medvetámadás. Az elmúlt húsz évben hármat jegyeztek fel, beleértve a keddi támadást is.

Egy másik térségben, a mintegy 700 medvének otthont adó Yellowstone Nemzeti Parkban és környékén húsz év alatt nyolc embert téptek szét grizzlyk. Valaha mintegy 50 ezer grizzly élt Észak-Amerika hegyvidéki területein, az 1900-as évek elejére azonban csaknem kipusztultak. A kihalás fenyegette fajt 1975 óta szövetségi törvény védi az Egyesült Államok egybefüggő kontinentális területén, ennek hatására több vidéken lassan gyarapszik a barnamedvék észak-amerikai alfajának számító grizzlyk száma.

 

MTI/A címlapotó illusztráció

2021. július 10. 06:06
Megkéselte az anyját egy férfi Szolnokon
Elfogták a férfit.
A szexuális erőszakot megúszhatja a kisgyereket felrúgó karateedző
Megszüntették a szexuális erőszak ügyében indított nyomozást, A. Tibor ellen. Az 57 éves karateedző tavaly nyáron br...
Fesztivált szervezne a parajdiak segítésére az Ismerős Arcok zenekar
Fesztivált szervezne Parajd és az ott élők érdekében az Ismerős Arcok zenekar, ehhez pedig a zenész szakma segítségé...
Meglátta, hogy az erőszakoló a 12 éves lányán fekszik, lelőtte a nő a férfit
Pár perce hagyta magára a férfit a tinivel.
Egy gyilkos holttestét találták meg Ebesnél
A DNS-vizsgálat megerősítette.
Akciófilmnek is elmenne a tapolcai rendőrségi rajtaütés
A főszereplő egy 21 éves drogdíler.
Századvég: mélyen megosztja Európát Ukrajna erőltetett uniós csatlakozása
Az Ukrajna uniós felvételéhez szükséges egyhangúság helyett 11 európai uniós tagország közvéleménye ellenzi a hadvis...
Két éve lett édesanya, most kiderült, rákos a 37 éves népszerű énekesnő
Szerdán jelentette be a hírt.
Elérte Európát a Kanadában pusztító erdőtüzek füstje
Az április óta Kanadában pusztító erdőtüzek füstje elérte Északnyugat-Európát, és a következő napokban tovább fog te...
Nagy megtiszteltetés érte Leslie Mandokit és zenekarát
A zenészlegenda Facebook-oldalán mondott köszönetet közönségüknek.

Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
Keresztbe fordult egy gépkocsi az M85-ösön Rábapatonánál
A tűzoltók riasztották a forgalmi akadályhoz.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Baleset okoz fennakadást az M3-as autópályán, egyelőre áll a forgalom!
Több autó ütközött össze az érintett szakaszon.
Két autó rohant egymásba Mosonmagyaróváron - Mentő is a helyszínen
Egy sávon halad a forgalom az Ostermayer utca érintett szakaszán.
Drónnal ütközött az útellenőr az M1-esen
Április 12-én, szombaton délután különös baleset történt az M1-es autópálya 158-as kilométerénél, a Lajta pihenő lehajtójánál. Egy, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kezelésében lévő drón gyakorlórepülés közben – egyelőre tisztázatlan okból – nekiütközött az MKIF autópályakezelő útellenőrző járművének, egy Mercedes Sprinter típusú kisbusznak.
Szokatlan baleset az autópályán: drónnal ütközött az útellenőr
Drónnal ütközött egy útellenőr az M1-es autópályán még szombaton. A szokatlan balesetről részletek derültek ki.
Képeken a megrázó baleset helyszíne, a mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani
Lesodródott és fának csapódott egy autó Csengelénél.
Pótkocsis teherautó fekszik keresztbe ezen a borsodi úton – A gázolaj is folyik, teljes útzár van!
Rendőrségi és tűzoltó egységek is a helyszínre vonultak. A baleset miatt teljes útlezárás van érvényben a helyszínelés idejére. Kiömlött gázolajat takarítanak.
Mentőhelikopter is érkezett a szabadbattyáni balesethez – válaszolt az OMSZ
Közlekedési balesetet szenvedett Szabadbattyán egyik szociális munkatársa. Az OMSZ is megszólalt a sérült állapotáról!
Megrázó fotók készültek a halálos tragédia helyszínén
Hiába vonultak nagy erőkkel a helyszínre a hivatásos szervek, a sofőr életét nem tudták megmenteni.
Mentőhelikopter is érkezett a hajdú-bihari balesethez!
Csütörtök délután riasztották a hatóságokat. A balesethez mentőhelikopter is érkezett.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.