2026. március 29. vasárnap, Auguszta
7°C Budapest

Botrány egy középiskolában: Mesterséges intelligenciával csináltak a diáklányokból felnőttfilmes "sztárokat"

Egy középiskolában New Jerseyben több diáklány arcát szerkesztették rá internetről szerzett meztelen képekre mesterséges intelligencia segítségével – írt a megdöbbentő esetről a Fox News a napokban.
Tenyek.hu
2023. november 07., kedd 16:28
Vágólapra másolva!

Az lányokról még nyáron készítették a manipulált pornográf képeket, amelyeket a fiúk egymás között küldözgettek az osztályban.

Az esetre októberben derült fény, miután felfigyeltek a gyanúsan viselkedő srácokra.

Pár nappal később az egyik diáklány megtudta, hogy róla és más lányokról meztelen fotókat szerkesztettek a közösségi médiában talált fotók felhasználásával.

Az áldozatok jelentették az iskolának az esetet, amit az intézmény kivizsgált, azonban nem tudtak pontos információkkal szolgálni sem az érintett diákokról, sem a fegyelmi intézkedésekről.

A nyomozásba bevonták a rendőrséget és az iskolai tisztviselőket is, valamint tanácsadást nyújtottak a traumatizálták lányok számára.

A fotó illusztráció: Shutterstock

A szülők szerint azonban az intézmény nem kezelte elég súlyosan az ügyet.

Az igazgatónő a szülőknek kiküldött e-mailben kijelentette, hogy vélhetően törölték a fotókat a Snapchatről, valamint javasolta a gyermekek felelős nevelését.

– mondta az egyik szülő a lapnak.

Mivel a mesterséges intelligencia egyre nagyobb problémát jelent Amerikában, Biden október végén aláírt egy mérföldkőnek számító rendeletet is.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk