Boltokban kötött ki a banánok közé rejtett kokain

A közel fél tonna kokaint rejtettek a csempészek banános dobozokba, amelyeket május végén kiszállítottak kiskereskedőknek Bajorország-szerte.

A német sajtó közlése szerint egymillió euró értékű kokaint találtak banános dobozokba rejtve a bajorországi Erdingben, amit egy helyi logisztikai vállalat dolgozói találtak meg egy szemét telepen. A mintegy 1500 doboz kokain, egy részét a helyi kereskedőknek és zöldségeseknek ki is szállították, amit a rendőrségnek utólag kellet összegyűjteni.

A német vám-hatóság keddi közleménye szerint a szállítmányt a környékbeli üzletekbe kiszállító teherautósofőrök eredetileg „nem tulajdonítottak nagy jelentőséget annak, hogy a doboz idegen tárgyakat tartalmazott”.

Mint kiderült, banán helyett nejlon zacskóba csomagolt és ragasztó szalaggal átkötözött kokain volt a dobozokban.

A bajor vám-hatóság közlése szerint a drogot Ecuadorból teherhajón szállították Hollandiába, majd onnan kamionnal a bajor kisvárosba.

2021. május 25. 10:26
Autókra nyitott tüzet egy fegyveres Sydney egyik forgalmas utcájában vasárnap este, a szétrepülő szilánkok miatt 19 ...
Földcsuszamlás miatt hét munkás meghalt egy indonéziai arany- és rézbányában - közölte az MTI a létesítményt üzemelt...
Proksa Szandra a nyugalom receptjét kereste Tokajban – és meg is találta.
Döbbenetes formában van Vajna Timi. Alig három hónappal a szülés után bomba az alakja és ezt most büszkén meg is mut...
family
MEGDÖBBENTŐ - Átment a piroson, ütközött egy másik kocsival, majd felborult egy autó Csepelen, videón a borzalmas ba...
Lajsz András, a magyar koktélkirály és szerelme, Nagy Gizella kimondták az örökre szóló igen-t az oltár előtt.
family
Megfagyott a levegő a stúdióban, élő adásban sírta el magát Szandi, de a zsűri is könnyekben tört ki... Olyat művelt...
family
Volt idő, amikor a fél ország tőlük idézett, mert minden mondatuk poén volt. Régen viccből éltek, ma viszont úgy lát...
family