
Kudarcba fulladt Magyar Péter országjárása
„Az ötmilliót annak idején átutalta. Aztán fizetett még egy hatvanmilliós kutatást. Most kértük, hogy megint finanszírozzon egy kutatást” – nyilatkozta Márki-Zay Péter a portálnak.
Az interjúban elmondta azt is, hogy nagyon szeretnének összeszedni 2-3 milliárdot a választási kampányra, de egyelőre nincs egymilliárd forintnyi összegük sem.
„Most rakjuk össze a pénzt. Nincs egymilliárd, amit a pártok összeraknak az összes állami támogatásból. Ahhoz kéne még egy-kétmilliárd, ami adományokból kell, hogy összejöjjön, és ez nagyon komoly feladat” – tette hozzá.
A baloldal miniszterelnök-jelöltje pénzgyűjtő körutakat is tesz, mint elárulta, elmegy azokkal találkozni, akik több vagy sok millióval támogatnák az ügyét.

„Közös adománygyűjtő vacsorákat és beszélgetéseket szervezünk, és nyilván a legnagyobb potenciális adományozókhoz elmegyek személyesen is” – vallotta be.
Így találkozott korábban a műtrágyakartellezésével felbecsülhetetlen kárt okozó Bige Lászlóval is személyesen.
Mint korábban a Tényeknek elmondta a baloldal miniszterelnök-jelöltje, még az Ördögtől is elfogad pénzt. Kiemelte, hogy bárkivel összefogna azért, hogy kormányra kerülhessen, így azt sem bánja, ha Bige László, a kartellezés miatt rekordbírságot kapott milliárdos pénzeli a kampányát.
Márki-Zay Péter továbbra sem tartja aggályosnak, hogy elfogadja egy bűncselekményekkel vádolt Bige László piszkos pénzét.
A baloldal miniszterelnök-jelöltje egy korábbi interjúban mondta azt, hogy szüksége van a Vörösbáró támogatására. Ebből is látszik: Márki-Zay mindent elkövet, hogy miniszterelnök legyen, már most is azt teszi, ami a baloldali üzletember és Gyurcsány érdeke.

Kudarcba fulladt Magyar Péter országjárása

Washington, Moszkva, Isztambul – így néz ki az „elszigetelődés” 2025-ben

Menczer Tamás: Magyarország előtt két út áll – a brüsszeli háborús és a magyar békepárti út

Magyar Péter épp most veszíti el a választásokat

Így szomorkodnak a tiszások Magyar Péter lejtmenete miatt - Videó

Kitört a pánik: a Tisza-hívek nem értik a zuhanást, saját közvélemény-kutatóikat vádolják csalással

Magyar Péter jelöltje kukacos csokimikulást osztogatott a gyerekeknek Hajdúböszörményben

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Aláírások bizonyítják, kik állhatnak a Tisza megszorítócsomagja mögött

Dömötör Csaba: a Tisza-csomag merényletkísérlet a magyar családok megélhetése ellen

Orbán Viktor a Tisza-csomagról: Új arc, de a régi módszer - Videó

El lehet felejteni a minimálbér-emelést, ha a Tisza programja lépne életbe