Berontottak a vásárlók közé az egyik forgalmas plázába, azonnal intézkedni kellett – Videó

Vaddisznócsalád tűnt fel a dél-spanyolországi Fuengirola egyik bevásárlóközpontjában - közölte több spanyol sajtóorgánum kedden.

A Cadena Ser rádióadó tájékoztatása szerint a körülbelül tíz fős, köztük több kismalacból álló konda hétfő este jelent meg az áruházban, de a meglepetésen kívül nem okoztak semmilyen problémát.

A vásárlók közül többen is videót készítettek és osztottak meg a közösségi oldalakon az esetről, amelyek szerint az állatok békésen járkáltak az emberek között, mielőtt a biztonsági őrök kiterelték őket az épületből. A vaddisznócsalád vélhetően a zuhogó eső elől keresett menedéket az üzletközpontban. 


Ignacio Domínguez, az áruház igazgatója elmondta: már többször látták az állatokat a szabadtéri parkolóban, de ez volt az első alkalom, hogy beljebb merészkedtek.

Az élelmet kereső vaddisznók jelenléte az elmúlt hónapokban jelentősen megnőtt a Costa del Sol egyes részein. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy lakott területen tűnnek fel, volt példa arra is, hogy a tengerparti strandokon látták őket.

A málagai városi tanács különböző stratégiákkal próbálkozik, hogy távol tartsa a vaddisznókat, például itatók és pihenőhelyek kialakításával a hegyekben, valamint olyan lágyszárú növények ültetésével, amelyek élelmet jelenthetnek az állatoknak. Továbbá kellemetlen szagokat, hangokat kibocsátó berendezések elhelyezésével, hogy elrettentsék az állatokat, és így elkerülhessék az incidenseket vagy az állatok esetleges kilövését.

A helyzetet azonban súlyosbítja, hogy a jogszabályi tiltás ellenére a városokban sokan etetik is a vaddisznókat. Emiatt például Mijas városában nemrég 250 eurós (102 ezer forint) bírságot szabtak ki a hatóságok.

Forrás: MTI

2025. február 04. 12:14
A Fidesz a békét és a nyugalmat képviseli. „Tessék választani!” – írta a miniszterelnök.
Mégis mi van abban a programban, amit háromszázan írnak, és ennyire kell titkolni? Az már csak a kisebbik kérdés, ho...
Tavasz óta gőzerővel készül a Tisza Párt programja, de a részleteket még nagyon sokáig titkolni akarják Magyar Péter...
Nagy Ervin szerint nem kell mindent elmondani, mert azt az ellenfelek félreértelmezhetik vagy felhasználhatják – így...
A Tisza Párt Tisza-adós (azaz adóemeléses) botránya, Tarr Zoltán és a szakértői csapat elszólásai után Magyar Péter ...
A rendőrséghez fordult Budai Gyula, miután a Tisza Párt szimpatizánsai akasztással fenyegették az M1 riporterét, ill...
A kormányfő az X-oldalán reagált az éjszaka történtekre, mikor is orosz drónok sértették meg a lengyel légteret.