Átesett a teljes kivizsgáláson Ferenc pápa, döntöttek az orvosok

A műtéte után lábadozó egyházfő kivizsgálása lezajlott, az orvosok pedig közölték az eredményeket. 

Sajtójelentések szerint Ferenc pápa a hét utolsó napján térhet vissza a Vatikánba, nem kizárt azonban, hogy a vasárnapi beszédét a római Gemelli kórházban tartja meg, ahol harmadik napja tartózkodik, miután műtétet hajtottak végre rajta.

A Matteo Bruni szentszéki szóvivő nevével, szokás szerint délben kiadott, pár soros vatikáni közlemény szerint Ferenc pápa éjszaka jól pihent, a reggelit követőpen elolvasta a napilapokat, és néhány lépést is tett. "A műtét utáni állapot megfelelően alakul, a rutinvizsgálatok eredménye jó" - olvasható a közleményben. A Vatikán korábbi tájékoztatása szerint Ferenc pápa várhatóan hét napot tölt kórházban, ha nem adódik semmilyen komplikáció.

Illetékes olasz újságírók szerint ez azt jelenti, hogy Ferenc pápa vasárnap térhet vissza a Vatikánba. Nem kizárt azonban, hogy a vasárnap délben esedékes Úrangyala-imádságot és az ezt kísérő beszédet még a Gemelli kórház ablakából mondhatja el. Erre volt már példa II. János Pál pápa kórházi kezelései idején.

A 84 éves Ferenc pápán vasárnap este tervezett műtétet hajtottak végre divertikuláris vastagbélszűkület miatt. A betegség idős embereknél nem ritka, fájdalmat, felfúvódást, gyulladást és elégtelen bélmozgást okozhat. A műtét óta Ferenc pápa a Gemelli kórház tizedik emeletén található, úgynevezett "pápai kórteremben" lábadozik. A Gemelli orvosai, személyzete és más betegei is a kórházban megszokott diszkrécióval övezik Ferenc pápa jelenlétét, senki sem nyilatkozik, csupán annyit mondanak, hogy imádkoznak az egészségéért.

Értesülések szerint Ferenc pápán a beavatkozást eredetileg laparoszkópiával akarták végrehajtani. A műtét során azonban eltávolították a vastagbél egy részét, ami meghosszabbította a beavatkozás idejét. A megszokott orvosi eljárás szerint szövettani vizsgálatra is sor kerül.
Sajtóforrások szerint Ferenc pápa hangulata jó, az orvosokkal tréfálkozott is. A lapok úgy tudják, a műtétről már februárban döntöttek, és az egyházfő a március eleji iraki látogatása alatt sem érezte jól magát.

A műtétet és az azt követő felépülést júliusra időzítették, Ferenc pápa nyári pihenésének heteire. Augusztus 4-ig a szerdai audienciákat felfüggesztették. A Corriere della Sera napilap szerint a pápa "teljes felépüléssel" számol, amit az is bizonyít, hogy a kórházba vonulás előtti percekben jelentette be szeptemberi budapesti és szlovákiai látogatását.

2021. július 06. 13:43
Húszezer ember adatai szivároghattak ki a Tisza applikációjából – ukrán fejlesztőcég és a hadsereghez köthető kapcso...
A Tisza Párt elnöke azonban azt még nem ismerte be, hogy a mobilalkalmazásukat ukránok is fejlesztették.
A Fidesz-előny a számtalan biztos, családokat segítő kormányzati intézkedéseknek köszönhető – derült ki Társadalomku...
Szerelmesekként mentek be, most pedig végig nézik, ahogy párjuk megcsalja őket. Kegyetlen lehet, nem csoda, hogy sor...
family
Már gyerekként is a színpad volt az élete, mára meg már milliós rajongótábora van és teltházas gigakoncerteket ad or...
family
Egyre többen döntenek úgy manapság, hogy szinglik lesznek. De divat lenne ez vagy inkább kényszer? Rengetegen küzden...
family