Áruházakban és iskolákban is felvehető az oltás Brüsszelben

Az új típusú koronavírus ellen védettek arányának növelése érdekében szeptembertől a belga főváros több nagyáruházában is lehetőség nyílik az oltásra - derül ki csütörtöki közlésekből. Brüsszelben októbertől újra kinyithatnak a zenés szórakozóhelyek, bár Belgiumban az elmúlt hét napban átlagosan négy százalékkal emelkedett a koronavírussal fertőzöttek száma.

A belga sajtó csütörtöki beszámolója szerint amíg Flandriában - Belgium flamand nyelvű tartományában - 91 százalékos a 14 évesnél idősebb lakosság beoltottsága, a francia nyelvű Vallóniában pedig 80 százalékos, addig a brüsszeli régió azonos korú lakosságának alig 64 százaléka szerzett védettséget a koronavírussal szemben.

A belga főváros vezetésének célja, hogy október végéig a régió teljes lakosságának legalább 65 százaléka teljes védettséget élvezzen a koronavírussal szemben. Mivel a cél eléréséhez 16 ezer oltást kell beadni hetente, szeptembertől a közép- és felsőfokú képzést biztosító iskolákban, egyes vállalatok telephelyein, bevásárlóközpontokban, valamint a parkokban és játszóterek közelében létrehozott mobil oltópontokon, például az erre célra kialakított buszokon is lehetőség lesz megkapni a koronavírus elleni oltást.

A brüsszeli kezdeményezéshez hasonló, az oltási kedvet serkentő akciót várhatóan más nagyvárosok is indítanak az egyes kerületeikben tapasztalt alacsony beoltottsági arány javítására - közölték.

A beszámolók szerint október elsejétől újra megnyithatnak a zenés szórakozóhelyek Brüsszelben. Noha a nyitás részleteinek kidolgozása még folyamatban van, illetve a vonatkozó rendelkezés hatálybalépését az aktuális járványhelyzettől tették függővé, a koncerthelyszíneket és a táncos szórakozóhelyeket várhatóan csak a védettségi igazolvánnyal rendelkezők látogathatják majd. A helyszínek üzemeltetőinek szigorú biztonsági és higiéniai szabályoknak kell eleget tenniük, egyebek mellett megfelelő szellőzést kell biztosítaniuk a helyiségekben.


Beszámoltak arról is, hogy a jövő hét elejétől mindazoknak, akik fertőzött emberrel kerülhettek kapcsolatba, koronavírustesztet kell végezniük. A rendelkezés azokra is vonatkozik, aki már megkapták a vakcina mindkét adagját. A fertőzésveszély szempontjából magas kockázatúnak mások mellett a járványadatok alapján vörös besorolású országokból érkező utazók számítanak.

A belga közegészségügyi hatóság csütörtöki tájékoztatása szerint a koronavírus-fertőzés terjedése az elmúlt hét nap viszonylatában négyszázalékos növekedést mutat. Az elmúlt hétnapos periódusban 1967-re emelkedett az újonnan fertőzöttek átlagos napi száma.

Naponta átlagosan több mint 57 embert szállítanak kórházba a koronavírus-fertőzés miatt, ami 5 százalékos csökkenést jelent az előző hétnapos időszakhoz képest. Jelenleg 628 beteget ápolnak belga kórházakban, hat százalékkal többet, mint egy hete. Köztük 97-en részesülnek intenzív ellátásban, arányuk egy hét alatt 4 százalékkal emelkedett. A vírus okozta betegség (Covid-19) szövődményeiben az előző időszakhoz képest 74 százalékkal többen, naponta átlagosan majdnem hatan haltak meg.

A járvány megjelenése óta 25 348 halálesetet köthető az új típusú koronavírushoz és 1 millió 173 ezer 108-an fertőződtek meg Belgiumban.

MTI/A fotó illusztráció (MTI)

2021. augusztus 26. 11:06
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben ...
Kocsis Máté helyretette a nyaralása alatt is összevissza beszélő Magyar Pétert
Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője tette helyre a Tisza vezérét, aki nyaralása alatt posztol összefügg...
A főváros a csőd szélén, de a pride-ra mégis talált pénzt Karácsony Gergely
A budapestiek minden problémájára az a válasz, hogy nincs pénz – fogalmazott Szentkirályi Alexandra a közösségi olda...
Gulyás Gergely: Az ellenzéknek a Pride fontosabb, mint a főváros, Brüsszel pedig fontosabb mint Magyarország!
Gulyás Gergely tudja, miért lett hirtelen olyan fontos a baloldalnak a Pride.
MAGOSZ és NAK: Felháborító, hogy a Tisza Párt az ukrán gazdák érdekeit védi a magyar gazdákkal szemben
A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) határozottan ...
Úristen, lezuhan?
Kitört a pánik, félbe kellett szakítani Beyonce koncertjét, csak egy hajszálon múlt a tragédia. Döbbenetes videó is ...
family
Íme, a milliárdos luxuslagzi!
Világsztárok, luxusjachtok, vízi taxik, paparazzik... elözönlötték a hírességek Velencét, riporterünk pedig most tes...
family
Nem felejtem, honnan jöttem!
Sokáig mániákusan féltékeny volt és ez majdnem a házasságába került. Tele volt komplexusokkal, nem hitt magában, fol...
family
Kikészít ez a pokoli hőség!
Szenvedünk, tombol a brutális kánikula és a java még hátra van! 40 fok felett lehet már a héten a hőmérséklet, szint...
family
Ismét Magyarországot támadja Brüsszel
"Minden eddiginél durvábban támadja Magyarországot az egyik fő brüsszeli szócső, az EUobserver." Erről a Fidesz EP-k...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.