
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Nem lepődött meg Donald Trump elnökválasztási győzelmén Robert Cole amerikai politikai szaktanácsadó, ugyanis azt jósolta, hogy némi előnnyel a republikánus jelölt szerzi meg a legtöbb szavazatot. Hasonlóan Trump sikerét várta Orbán Viktor is, és a miniszterelnök már a választás előtt kijelentette, olyan biztosnak látja a volt elnök győzelmét, „mint hogy kétszer kettő, az négy".
Robert Cole, aki annak az Arthur J. Finkelsteinnek a tanítványa, aki Nixon és Reagen elnök mellett is dolgozott, majd számos nagy republikánus politikus után a 2000-es években a Orbán Viktor kampánytanácsadója lett, a Propellernek nyilatkozva kitért a magyar kormányfő és Donald Trump nagyszerű kapcsolatára is, amelyből szerint a magyar nemzet is sokat profitálhat a következő négy évben, és tovább erősödhet az együttműködés a két ország között.

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
A szakértő néhány hasonlóságra is rámutatott Orbán és Trump esetében: mindkettejüknek meg kell küzdenie az „ellenséges médiumok össztüzével”, ugyanakkor tapasztalt, erős vezetők, és úgy véli, éppen ilyen államférfiakra van szüksége ma a világnak. Hozzátette, mindketten számíthatnak a józanul gondolkodó, helyes valóságérzettel rendelkező polgárok támogatására.
Robert Cole biztos benne, hogy Donald Trump átérzi a történelmi jelentőségét, hogy másodszor is az Egyesült Államok elnökévé választották, és minden területen igyekszik majd programjával megerősíteni hazája helyzetét. Mint Európában, Amerikában is az illegális migráció lett az egyik legégetőbb probléma, így a határok megvédése Trump választási kampányának is kulcselemévé vált.

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár