A Szikra Mozgalomhoz kötődik az a személy, akinek számítógépén kisgyermekek sanyargatását tartalmazó felvételekre bukkantak

A Jámbor András nevével fémjelzett Szikra Mozgalomhoz kötődő személy számítógépén bukkant gyermekpornográf és gyermekek sanyargatását bemutató felvételekre a rendőrség. Az áldozatok 12. életévüket még nem töltötték a be a hatóságok szerint. A nyomozók a februári Antifa-támadások miatt végzett házkutatások és lefoglalások nyomán bukkantak rá a pedofil tartalmakra. 

A Magyar Nemzet cikke szerint a Szikra Mozgalomhoz kötődik az a személy, akinél gyermekek sanyargatását bemutató és gyermekpornográf felvételeket talált a rendőrség az Antifa-támadások miatt indult nyomozás során.

Az ügyben kérdésekkel fordult a Magyar Nemzet a nyomozást folytató Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz, ahonnan azt a választ kapták, hogy az eljárás 12. életévét be nem töltött személy sanyargatását vagy erőszak alkalmazását tartalmazó felvétel tartásával elkövetett gyermekpornográfia bűntett megalapozott gyanúja miatt folyamatban van.

Hozzátették: a bűncselekmény tárgyát képező felvételeket egy magyar állampolgár informatikai eszközein találták, aki azonban az eljárás egyik szakaszában sem volt gyanúsítottja az Antifa-támadásként ismert bűncselekmény-sorozatnak.

Kép forrása: Jámbor András hivatalos Facebook oldala

A pedofilügy előzménye, hogy február 10-én egy símaszkos, felfegyverzett banda hátulról megtámadott és véresre vert egy negyven év körüli férfit Budapesten. Nem sokkal később kiderült, ez a leszámolás egy akciósorozat része volt. Az Antifa-csoport tagjai február közepéig összesen nyolc járókelőt támadtak meg a főváros négy pontján.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közösség tagja elleni erőszak bűntette miatt folytat eljárást az ügyben, és már a támadások első napján külön nyomozócsoportot állítottak fel a tettesek kézre kerítésének érdekében.

Egy német férfit, egy német és egy olasz nőt egy taxiban fogtak el a belvárosban, műanyag borítású kalapács, ólommal bélelt gumikesztyű, vipera, gázspray volt náluk. Később a lakásán elfogtak egy magyar nőt is, D. Krisztinát, aki a párbeszédes parlamenti képviselő, Jámbor András vezette szélsőbaloldali Szikra Mozgalom tagja.

A nő egy darabig gyanúsított volt, ám végül nem lehetett igazolni, hogy részt vett a támadásokban, így megszüntették ellene az eljárást. A rendőrség megküldött válaszából egyértelműen kiderül, hogy a pedofil képek birtokosa nem lehetett D. Krisztina. Információik szerint azonban a nő jól ismeri a gyanúsítottat.

2023. június 09. 11:08
A nyilvánosságra került videó egy kiképzőtáborban készült.
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során e...
Callcentert üzemeltetett egy budapesti börtönből egy férfi, aki egy nyereményjátékot ajánlva hívogatta az embereket ...
Mikrogravitációs körülmények között az izmok és a csontok tömege csökken, emiatt a testmozgás az űrben legalább olya...
Egy szegedi nő éppen a vihart filmezte, amikor a kamerája előtt lerepült az egyetem egész teteje. A döbbenetes felvé...
family
Gördeszkabemutató és egy bohóc szórakoztatta a gyerekeket Karcagon. A városban az új gördeszkapálya és játszótér áta...
Továbbra sem tudnak jelölteket állítani Magyar Péterék, ez derült ki a Tisza Párt nagykanizsai kongresszusán. A párt...
Elítélték azt a férfit, aki Debrecenben áthajtott egy út szélén fekvő férfin majd segítségnyújtás nélkül tovább ment...