
Szijjártó Péter szerint súlyos biztonsági kockázatot jelent a Tisza adatszivárgási botránya
A hangfelvétel-ügy második hetében készült Nézőpont-felmérés szerint a magyarok többsége (55 százaléka) nem találja szimpatikusnak Magyar Pétert, relatív többségük szerint pedig vissza is kellene vonulnia a közélettől.
Hatalmas érdeklődést és sok reakciót váltott ki a magyar társadalomban a Magyar Pétertől származó idézetek ügye, a Nézőpont Intézet ezért külön kutatásban vizsgálta a politikai versenyre gyakorolt hatásukat.
A most záródó héten készült felmérés alapján Magyar Pétert nem tartja a magyarok abszolút többsége szimpatikusnak. Arra kértük a válaszadókat, hogy 1-től 5-ig terjedő skálán, az iskolai osztályzatnak megfelelően értékeljék, mennyire szimpatikus számukra a Tisza Párt vezetője. A válaszadók 45 százaléka adott elégtelen és további 10 százaléka elégséges osztályzatot, azaz 55 százalékuk inkább nem tartja szimpatikusnak a politikust. 15 százaléka a válaszadóknak jó, további 10 százalékuk jeles érdemjegyet adott, azaz 25 százalékuk találta Magyar Pétert inkább szimpatikusnak.

KÉRDÉS: Mennyire szimpatikus Önnek Magyar Péter? Kérem, hogy egy egytől ötig terjedő skála segítségével válaszoljon, ahol az 1-es azt jelenti, hogy egyáltalán nem szimpatikus, míg az 5-ös azt, hogy nagyon szimpatikus. Kérem, azt is mondja meg, ha nem ismeri!
Ugyanakkor a magas szimpátia-index nem feltétlenül szükséges a sikeres politikai szerepléshez. Ezért arról is kérdeztük a magyarokat, hogy az „elmúlt héten nyilvánosságra került hangfelvételek miatt” változott-e a véleményük Magyar Péterről. 72 százalékuknak ugyan nem változott az álláspontja, de 19 százalékuk számolt be romlásról, s csak 4 százalék mondta azt, hogy javult a véleménye.
A hangfelvételek kiszivárgásának következményeire is rákérdezett a kutatás. Először megkértük a felnőtt magyar társadalmat reprezentáló mintán megkérdezett magyarokat, mai tudásukkal értékeljék, helyes-e, hogy Magyar Péter felvette az európai parlamenti mandátumát. (Maga a pártelnök nyáron megígérte, fél év után újra megszavaztatja facebook-oldalán a kérdést.) A hangfelvételi botrány ismeretében a magyarok relatív többsége, azaz 47 százaléka mondta azt, hogy az EP-mandátum felvétele nem volt helyes és csak 39 százalékuk vélte úgy, hogy a kampányban elhangzott ígérettel szembeni döntés helyes volt. Ugyanakkor a Tisza-szavazók 85 százaléka helyesnek tartja Magyar Péter döntését (7 százalékuk nem), talán a mentelmi jog védelme miatt.

KÉRDÉS: Mindent egybevetve, Ön szerint helyesen döntött Magyar Péter, hogy felvette az európai parlamenti mandátumát?
Végül arra is megkértük a válaszadókat, döntsenek Magyar Péter jövőbeli közéleti szerepléséről a hangfelvételekről megismert több esetben nehezen magyarázható kijelentései ismeretében. A kérdés elején rögzítettük, hogy a „kiszivárgott hangfelvételen elhangzottak miatt egyesek szerint Magyar Péternek vissza kellene vonulnia a közélettől, mások szerint a visszavonulást semmi nem indokolja.” A két lehetőség közül itt is relatív többség (45 százalék) választotta a visszavonulást, míg 43 százalék a politikai tevékenység folytatását.

KÉRDÉS: A kiszivárgott hangfelvételen elhangzottak miatt egyesek szerint Magyar Péternek vissza kellene vonulnia a közélettől, mások szerint a visszavonulást semmi nem indokolja. Ön szerint a hangfelvételek miatt inkább vissza kellene vonulnia Magyar Péternek a közélettől, vagy inkább változatlanul folytatnia kellene politikai tevékenységét?

Szijjártó Péter szerint súlyos biztonsági kockázatot jelent a Tisza adatszivárgási botránya

Rétvári: a Fidesz-KDNP kormány alatt az árrésnek és a rezsinek van plafonja, a baloldali logikában pedig az emberek juttatásainak

Az ifjabb Bige Lázár Jánost ekézi

Magyar Péter már a saját kampányfőnökével is háborúzik a Nyugati Fény szerint

Nagy István: Magyarország a végsőkig kitart az ukrán agrártermékek behozatali tilalmának fenntartásában

A Tisza szakértője elismerte, ha kormányra jutnak, adómegszorításokat vezetnek be

Nagy Attila Tibor: Magyar Péter bajban van és másokat hibáztat

Orbán Viktor: a nemzetközi bankárvilág beállt a Tisza mögé

Orbán Balázs: Magyar Péter bemutatta, hogy mennyire lehet megbízni benne és a pártjában

Ukránok lakták be a Tisza Párt applikációját

Szintet lépett a Tisza Párt adatszivárgási botránya, Orbán Viktor azonnali vizsgálatot rendelt el

Továbbra is népszerű az Otthon Start Program, októberben is aktív volt az ingatlanpiac