A kórházban ünnepelt Ferenc pápa, jó oka volt rá

Ferenc pápa örömmel fogadta, hogy az olasz válogatott megnyerte a labdarúgó Európa-bajnokságot, az argentin csapat pedig a Copa Americán diadalmaskodott a hétvégén.

Matteo Bruni vatikáni szóvivő hétfőn közölte, a nagy futballrajongó hírében álló egyházfő - aki bélműtétjét követően egy római klinikán lábadozik - "megosztotta az olasz és argentin diadal feletti örömét a környezetében lévőkkel".

A Vatikánt magában foglaló Olaszország együttese a vasárnapi Eb-döntőben 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel verte Angliát a londoni Wembley Stadionban, míg a 84 éves pápa hazája, Argentína 1-0-ra nyert Brazília ellen a Copa riói fináléjában.

2021. július 12. 11:50
Több mint 67 év börtönbüntetésre ítélt az egyesült államokbeli Colorado bírósága egy gambiai katonát, aki a vád szer...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
Az ukrán zászló napján Európa-szerte kiemelt figyelmet kapott a háború sújtotta ország szimbóluma. Von der Leyen leg...
Az ukrán elnök és csapata a hírek szerint abban bízik, hogy Magyarországon kormányváltás lesz. Zelenszkijék úgy látj...
Az európaiak utazási kedve ezen a nyáron sem lankadt, százmilliók keltek útra, és a népszerű mediterrán célpontok me...