43 évig ült ártatlanul a börtönben egy nő

A most 63 éves asszonyt még 1980-ban ítélték el, mert az esküdtek szerint brutálisan megölt egy könyvtárosnőt. A holttestét lemeztelenítették, kezeit összekulcsolták a háta mögött és kést tettek a feje alá. Most kiderült, hogy nem az akkor húsz éves nő, hanem egy rendőr lehet a gyilkos.

Sandra Hemme 43 évig ült ártatlanul a börtönben, életének nagy részét ott töltötte, azután, hogy 1980-ban, mindössze 20 évesen egy kegyetlen gyilkosságért elítélték. A bíróság szerint megölt egy könyvtárost a missouri állami St Joseph-ben még 43 évvel ezelőtt novemberben. A könyvtárosnő holttestét meztelenül és véresen találta meg az édesanyja, a kezeit a hátán összekulcsolták, valamint egy kést tettek a feje alá. A rendőrség legalább két hétig nyomozott, Sandra Hemme-et eleinte nem is gyanúsították. A nő viszont a gyilkosság után nem sokkal késsel kereste fel egy korábbi ápolóját, feltehetőleg azért, hogy megtámadja. Ezután kezdtek nyomozni ellene, és a könyvtárosnő meggyilkolásával is meggyanúsították, majd életfogytiglani börtönre ítélték. A nő azóta is egy missouri-i börtönben tölti büntetését.

Egy megyei bíró viszont nemrég új eljárást indított. Sandra Hemme ügyvédei még januárban mutattak be egy 147 oldalas beadványt arról, hogy a bíróság 43 évvel ezelőtt nem vette figyelembe a nő ellentmondásos vallomásait, és azt sem, hogy pszichiátriai kezelés alatt állt. Az ügyvédek szerint Sandy Hemme elítélésével, egy 22 éves rendőr megúszhatta, hogy felelősségre vonják.

A bíróság pénteken megállapította Sandra Hemme ártatlanságát. 43 év után tehát harminc napon belül elhagyhatja a missouri állami börtönt. Az ítélet ellen az ügyészek viszont még fellebbezhetnek. Ha szabadon engedik, akkor a legtöbb ideig ártatlanul bebörtönzött nő lehet az Egyesült Államokban.

2024. június 17. 12:27
Két hongkongi repülőtéri biztonsági alkalmazott meghalt hétfőn kora reggel, miután egy Dubajból érkező teherszállító...
Azért kell az aláírásgyűjtés és azért kell a Nemzeti Konzultáció, hogy a magyar emberek Orbán Viktort a brüsszeli cs...
Megerőszakolták Michael Schumacher egyik ápolóját a legendás Forma-1-es pilóta otthonában. Az ügy most került bírósá...
10 állat vesztette életét, mire kifejlesztette a megfelelő adagot.
A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint a Tisza-vezér önmagát alázza szét, ehhez a kormányoldalnak semmit sem kell...
A Tisza-vezér szerint őt „apaként, politikusként és emberként akarják megalázni”, Kocsis Máté nem maradt adós a vála...
Személyes hangvételű bejegyzésben reagált a politikai támadásokra Szabó Zsófi, aki a Digitális Polgári Körök első or...
A miniszterelnök szerint a Tisza Párt gazdaságpolitikája a baloldali hagyományokat folytatja: adóemeléseket, a rezsi...