20-an meghaltak és sokan megsérültek a népszerű strandon

Legkevesebb 32 ember meghalt és 63 megsérült a szomáliai főváros, Mogadishu népszerű strandján és egy ottani szálloda ellen elkövetett terrortámadásban - közölte Abdifatah Aden rendőrségi szóvivő szombati sajtótájékoztatóján.

Egy öngyilkos merénylő péntek este felrobbantotta magát a szálloda bejáratánál, négy társa pedig lövöldözni kezdett a tengerparton tartózkodókra és megpróbálta megrohamozni a szállodát. A támadók és a rendőrök között tűzpárbaj alakult ki, amely szombat kora reggelig tartott. A négy lövöldöző közül három meghalt, az egyiket a szóvivő szerint élve fogták el.

A Lido Beach a mogadishui lakosok kedvenc hétvégi pihenőhelye.

A lövöldözés miatt pánik tört ki a Lido Beach Hotelben és a strandról is pánikszerűen menekültek az emberek a közösségi médiában terjedő képek szerint.

A tűzpárbaj alatt a mentőcsapatok nem tudtak eljutni a sérültekhez, az áldozatok száma valószínűleg még növekedhet. A kórházak véradásra szólítottak fel a sok sérült ellátásához.


A támadást az al-Shabaab iszlamista terrorista milícia a saját rádióállomásán magára vállalta. Az iszlamisták az ellenőrzésük alatt tartják Szomália egyes területeit, de az elmúlt években a fővárosból már kiszorították őket.

A mindennapos erőszak és támadások évei után a mogadishui strand újbóli használatának lehetőségét a normalizálódás jelének tekintették az Afrika szarván fekvő, válság sújtotta országban. Mindazonáltal újra és újra támadásokra kerül sor a kormányintézmények, valamint a mogadishui szállodák és éttermek ellen - ahol az iszlamisták szerint a nyugati életmód uralkodik. Júliusban például tizenegy ember esett áldozatul egy étterem elleni terrortámadásnak a labdarúgó Európa-bajnokság döntője alatt.

MTI

2024. augusztus 03. 11:20
A telefonok cellainformáció alapján is közel dupla annyian voltak a Békemeneten, mint Magyar Péter rendezvényén – je...
Hatalmas sikert aratott Radics Gigi és Curtis közös produkciója az október 23-i ünnepségen. A két előadó Demjén Fere...
Minden idők legnagyobb Békemenete zajlott le csütörtökön Budapesten, ahol hatalmas tömeg vonult fel a béke és a nemz...
Szívszorító tragédia rázta meg a napokban a stájerországi Eisenstraße régiót: egy 19 éves magyar fiú életét vesztett...
Életveszélyes helyzeteket gyűjtött egy videó a Budapesti Autósok Közössége.
TRAGÉDIA - Meghalt egy 19 éves magyar férfi Ausztriában, rosszul lett, összeesett és mentőhelikoptert riasztottak ho...
Egy olyan sportolót mutatunk be, aki már 27 évesen legendává vált. Díjai és eredményei szinte felsorolhatatlanok, Ek...
family
Vannak, akiknek romba dőlnek az álmai, míg mások élete egyik pillanatról a másikra új irányt veszt. Tudás, bátorság,...
family
Bicikli, roller, vagy séta és esetleg gördeszka, ki mivel jár iskolába, van akit viszont a szülei visznek autóval. D...
family
Vannak furcsa sportok a világban: gumicsizmadobás, sárfoci, vagy akár az, amikor valaki egy tó mélyén mondja ki a bo...
family