2025. november 19. szerda, Erzsébet
6°C Budapest

Lefagytunk a hírtől: Ez vár a Nyugat-Magyarországon élőkre hajnalban

Nemrég még elképzelhetetlennek tűnt.
Tenyek.hu
2024. szeptember 29., vasárnap 13:03
Vágólapra másolva!

Kiadós csapadékot hagyott maga mögött a hidegfront hazánk délkeleti részén, több vidéket 20-30 milliméter eső áztatott meg, az ország középső, keleti és északkeleti tájain pedig még ez vasárnap is kitart.

A fotó illusztráció: MTI/Kovács Tamás

Az Időkép előrejelzése szerint hétfő hajnalig folyamatosan tisztul az ég, és a keleti területeket leszámítva a szél is gyengül.

A front által itthagyott hideg légtömegek ezzel együtt kedveznek majd az erős éjszakai lehűlésnek, így szeptember utolsó reggelén a Dunántúlon, illetve északon sokfelé 5 fok körüli, vagy az alatti minimumokat mérhetünk. A nyugati fagyzugos részeken, például az Őrség völgyeiben akár -3 fokig is hűlhet a levegő.

A didergős ébredést aztán sok napsütés feledteti, napközben 14 és 19 Celsius-fok között alakulnak a csúcshőmérsékletek országszerte.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk