
Ránk kacsint a nyár a pünkösdi hosszú hétvégén
Dömötör Csaba nagy felelőtlenségnek nevezte, hogy Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnök-jelöltje egy német lapnak is megerősítette az ukrajnai fegyverszállítmányokra vonatkozó felvetését.
"Mindenki belegondolhat abba, hogyha ez a társaság ülne kormányrúdnál ebben a helyzetben" - fogalmazott.
Az államtitkár hangsúlyozta: a kormánynak a magyar zászlót kell a legmagasabbra húznia, a helyzet rendkívül bonyolult, "de egy dolog egyértelmű, az hogy mi a legfontosabb cél: Magyarország és a magyar emberek biztonsága".
Dömötör Csaba minden közéleti szereplőt arra kért, hogy ne tegyenek felelőtlen nyilatkozatokat.
Ezzel összefüggésben közölte, az ellenzék beszállt egy rendkívül rosszindulatú álhírkampányba is, amelyben Magyarországot alaptalanul vádolták azzal, hogy az unióban egyedüliként nem támogat bizonyos pénzügyi szankciókat.
"Ez egy ordas hazugság, mert Magyarország soha egyetlen szankciós előterjesztéssel szemben sem szólalt fel, nem blokkolt és nem is blokkol semmit" - jelentette ki Dömötör Csaba.
Kiemelte, hogy az erről szóló híreket európai kormányfők is alapjaiban cáfolták, Manfred Weber, az Európai Néppárt EP-frakciójának vezetője és a szlovák kormányfő is helyretette a fals információkat, a baloldal vezetői ugyanakkor nem vonták vissza állításaikat.
Dömötör Csaba szerint az ellenzék ezzel valójában a kárpátaljai magyarokat sodorja veszélybe, őket teszi ki lehetséges atrocitásoknak.
"Akik egy ilyen kiélezett helyzetben az ország biztonsága ellen mennek és gyengítik az ország helytállási képességeit, azokra a mostaninál könnyebb és napfényesebb helyzetben sem lehet számítani" - fogalmazott.
Az államtitkár hangsúlyozta: Magyarország segítő kezet nyújt azoknak, akik a háború elől menekülnek, ugyanis "most valóban olyan családokról van szó, akik az életüket mentik".
Szólt arról is, hogy már az első napokban példaértékű összefogás alakult ki, a kormány pedig mindent megtesz, hogy koordinálja a felajánlásokat.
A kormány a Híd Kárpátaljáért segélyprogrammal azokat kívánja segíteni, akik nem hagyták el a szomszédos országot, a 1357-es segélyvonalon pedig hívásonként 500 forinttal lehet támogatni a bajba jutottakat - fejtette ki Dömötör Csaba.
A kabinet képviselője megerősítette: Magyarország elsődleges érdeke, hogy mielőbb megkezdődjön a béketárgyalás, aminek a feltételei Budapesten is adottak. A magyar kormány emellett minden nemzetközi fórumon a béke elősegítéséért dolgozik - tette hozzá.
MTI/A címlapfotó illusztráció (MTI)

Ránk kacsint a nyár a pünkösdi hosszú hétvégén

Ijesztő baleset: Videón, ahogy felökleltek egy motorost Békésen

Videón, ahogy egy részeg autós kacsázott a Balaton felé vezető úton

Mentők siettek egy várpalotai óvodához, mérgező virághagymát ettek a gyerekek

Gyógyszertárban dühöngött egy nő Sopronban – videóval

Tűz ütött ki a Gyorskocsi utcai börtönben: egy fogvatartott meggyújtotta a matracát

A pótkocsi alá zuhant és meghalt egy 47 éves férfi Csarodán

Összehangolt akció zajlik Nagytarcsán, nyoma veszett egy idős férfinak

Meztelen alak garázdálkodott Hevesben, az éj leple alatt lopakodott

Extra kapacitásokat mozgósít a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Soha nem látott rohamra készül a Liszt Ferenc repülőtér

Fokozott készültség Budapesten, több utcát is érint a rendőrségi intézkedés