
Erre már szavak sincsenek – láncfűrésszel támadtak egy fideszes aktivista nőre
A tárcavezető arról számolt be, hogy újabb fejlesztésről született megállapodás az autóipari vállalattal, amely segíteni fog a magyar gazdasági növekedés jövőbeli megőrzésében, ráadásul környezetkímélő módon, a károsanyag-kibocsátás csökkentése mellett.
A Suzuki ugyanis olyan beruházást hajt végre esztergomi gyártóbázisán, amellyel bővíti a kapacitásait, nagyon komoly technológiai fejlesztéseket hajt végre a digitalizáció és az automatizálás területén. Ezzel párhuzamosan pedig újabb nagy lépést tesznek afelé, hogy a gyár működése karbonsemleges legyen
- hangsúlyozta.
Kiemelte: a 9,3 milliárd forintos beruházás keretében bővítik a lökhárító-, a festő- és a hegesztőüzem kapacitását, csúcstechnológiájú gépeket szereznek be, illetve napelemes erőművet építenek.
Ez jó hír, hiszen a mostani világgazdasági környezetben minden beruházást nagyon meg kell becsülni, és ezt mi is így tesszük
- mondta.
Szijjártó Péter közölte, hogy ehhez az állam 1,9 milliárd forint értékű támogatást nyújt, így hozzájárulva ahhoz, hogy a cég magyarországi munkavállalói létszáma elérje a háromezer főt.
Itt most egy újabb nagy lépést teszünk abba az irányba, hogy Magyarország az új autóipari korszakban is az európai autóipar egyik fellegvára legyen
- fogalmazott.
Majd rámutatott, hogy a Magyarországon hagyományosan piacvezető, tavaly mintegy 12,5 százalékos részesedéssel bíró Suzuki esztergomi gyártóbázisa a cég harmadik legnagyobb vállalata. A miniszter végezetül üdvözölte, hogy a most bejelentett fejlesztés tovább erősítheti a japán vállalatok jelenlétét Magyarországon. Leszögezte, hogy a kelet-ázsiai ország cégei alkotják hazánkban a hetedik legnagyobb beruházói közösséget, folyamatos beruházásaik nélkül nem sikerült volna és nem sikerülne növekedési pályán tartani a magyar gazdaságot.
Forrás: MTI/címlapfotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Erre már szavak sincsenek – láncfűrésszel támadtak egy fideszes aktivista nőre

Menczer Tamás: a valóság felkapcsolta a lámpát

A gyűlölködés és a háborúpártiság megállítása a cél a Békemeneten

Horvátország is beállt a háborús készülődők táborába – Zágráb elrendelte a kötelező sorkatonai szolgálat visszaállítását

Orbán Viktor összehívta a Védelmi Tanácsot

Ukrán politológus vázolta az ukrán tervet a magyar választások befolyásolására: Magyar Péter pedig bírálhatja Ukrajnát, színjáték az egész!

A Fidesz jelöltje nyerte a kazincbarcikai időközi választást

A kutyát csóváló farok – ilyen Ukrajna és az EU viszonya Putyin szerint

Brüsszelig érhetnek az ukrán aranykonvoj-ügy szálai

Szijjártó: az „aranykonvoly” ügyében nem kiakadni kellene, hanem végre válaszolni

Orbán Balázs: Ukrán fenyegetések, nemzetközi válságok és erőszak közepette is a Fidesz a biztos választás

Felháborító: Fekete-Győr András a NATO beavatkozását kéri Magyarországon Magyar Péter érdekében