2025. november 09. vasárnap, Tivadar
10°C Budapest

Lezuhant egy repülőgép Horvátországban, többen meghaltak

Felszállás után lezuhant és a kifutópályának csapódott egy kis-repülőgép Horvátországban, a pulai repülőtéren, két külföldi állampolgár életét vesztette.
Tenyek.hu
2023. március 31., péntek 16:16
Vágólapra másolva!

Nina Vojnic Zagar, a repülőtér igazgatója elmondta: a baleset délután fél egykor történt, a légi forgalom azóta szünetel, és a repülőtér a további értesítésig zárva marad. Mint mondta, a szerencsétlenség okának kivizsgálása a légi közlekedési baleseteket vizsgáló iroda feladata.

A Glas Istre című regionális napilap azt írta: egy Virus SW Pipistrel típusú, kétüléses, német rendszámú magánrepülőgépről van szó, amelyben vélhetően egy német házaspár utazott. Az első információk szerint a kisgép közvetlenül a felszállás után került bajba, majd azonnal visszaesett a földre. Mivel még tele volt üzemanyaggal, azonnal kigyulladt. A tűzoltók és a mentőegységek nagy erőkkel vonultak a helyszínre - közölte az MTI.

A kép illusztráció: Shutterstock

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk