karácsony gergely

Világvége-hangulat a Blahán: se melós, se gépek, se Facebookra posztoló főpolgármester

A főváros egyik legforgalmasabb csomópontjában hetek óta megállt az élet. Nem látni dolgozó munkásokat, vagy éppen munkagépeket – írta meg a Metropol

Több napja hallgat a Városháza arról, hogy miért áll hetek óta a Blaha Lujza téri felújítás. Mint ahogy a Metropol megírta, csak a szemét gyűlik a felújítási területen. Még azok a földeszsákok is ugyanott vannak érintetlenül, amelyeket novemberben vittek oda a fák ültetéséhez. Azóta nem történt semmi.

Fotó: Metropol/KM

A Metropol megkereste a Városháza sajtóosztályát is, de lapzártáig nem kaptak érdemi válasz arra, hogy miért nem halad a munka a felújítási területen. Szűkszavúan csak ennyit írtak: „a beruházás az ütemtervnek megfelelően halad” és hozzátették, majd a BKK válaszol a kérdésükre. Ez azonban azóta sem történt meg. Így maradjunk a tényeknél, azaz, hogy melósoknak nyomuk sincs már hetek, hónapok óta. Úgy látszik, Karácsony Gergelyéket nem érdekli, hogy a budapestieknek milyen kényelmetlen emiatt a csomópontnál közlekedni, inkább hallgatnak

Fotó: Metropol/KM

Hetek óta áll a munka a Blahán. Mit tegyen Karácsony Gergely? – ezt a kérdést tette fel a Metropol honlapján az olvasóknak, akik négy válasz közül választhattak. A többség arra voksolt, hogy „Posztoljon valamit a Facebookon, hogy a kormány a hibás”. Vélhetően amiatt választották ezt a legtöbben, mert Karácsony Gergely és a Városháza két éve mindent a kormányra fog, legyen szó bármilyen hibás és ugyancsak megkérdőjelezhető döntésükről. 

Fotó:  Metropol/Máté Krisztián

Megkérdezték a budapestieket, mit tapasztalnak a Blaha Lujza téren

Erik: "Én itt tanulok a környéken, gyakran sétálok keresztül a kordonok között a Blahán, és mostanában nem láttam, hogy dolgozna is bárki. Alig lehet a téren átjárni, keresztül-kasul kell menni. Nem lep meg, hogy nem haladnak a munkával, a metrófelújítást is húzzák, halasztják."

Péter: "Egy kiírást látok itt, hogy jövő év végére lesz kész, hát ez egy nagyon hosszú időtartam. Nem akarok politizálni, de ez a társaság Karácsonnyal az élen, ezt tudja csak nyújtani. Itt hetek óta semmi haladás nincsen. Csak látnánk már végre a fejlődést a téren."

János: "Nagyon unom már, hogy alig lehet közlekedni. Elképesztő, hogy itt kell keringeni a poros fóliák között és nem halad közben semmi. A főpolgármester igazán a sarkára állhatna, és hozhatna már egy olyan koordinált döntést is, ami végre a budapestieket szolgálná" - írta meg a Metropol.

2022. február 03. 08:29
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
Kezdődik a digitális polgári körök találkozója.
Kanada döntése miatt több ezer rajongó marad koncert nélkül. A Kneecap zenekar jövőjét a brit terrorvádak beárnyékol...
A szokásos fanyalgás mellett a balliberális oldal nem tud belekötni a rendezvénybe. A Digitális Polgári Körök találk...
Az építési és közlekedési miniszter beszédet mondott a digitális polgári körök első országos találkozóján. Lázár Ján...