2025. november 03. hétfő, Győző
12°C Budapest

Veszélyes baktériumot találtak klímákban, több tucatnyian kerültek kórházba

Medencékben is kimutatták a baktériumot.
Tenyek.hu
2024. augusztus 13., kedd 15:49
Vágólapra másolva!

Hárman meghaltak és több tucatnyian kerültek kórházba az utóbbi időben Milánóban a légiós betegséget okozó fertőzés miatt – közölte kedden a Sun. Az olasz hatóságok hetek óta vizsgálják, hogy honnan eredhet a gyilkos kór, szakértők szerint a víz lehet az elsődleges forrás.

A portál azt írja, a légkondicionálókban és a medencék vizében is kimutatott legionella baktériummal fertőzöttek mintegy 90 százaléka egyáltalán nem tapasztal tüneteket, a maradék azonban súlyos, sokszor életveszélyes megbetegedésben szenved.

Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ közlése szerint Lombardiában legalább 49 esetet regisztráltak augusztus 8-ig, a megbetegedettek pedig 26 és 94 év közöttiek, többségük ráadásul kiemelten veszélyeztetettek meglévő betegségeik miatt.

A fotó illusztráció: Shutterstock

Az Egészségügyi Világszervezet szerint a fertőzést leggyakrabban szennyezett vízpermetek belégzésével lehet elkapni, így nagy veszélyt jelenhetnek az utcai permetezők, a zuhanyzók, a medencék és a légkondicionálók is. A hatóságok éppen ezért átvizsgálják és klórral tisztítják a vizeket, hogy megállítsák a fertőzés terjedését.

Szakértők azt javasolják, ha a fertőzött területeken valaki influenzaszerű tüneteket, nehéz légzést, mellkasi fájdalmat, és hőemelkedést tapasztal, azonnal forduljon orvoshoz.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk