
Vége? Ronaldo elárulta, mikor akasztja szögre a cipőjét
A 2023 DZ2 névre keresztelt aszteroidát februárban fedezték fel a Kanári-szigeteken található La Palma Obszervatórium csillagászai.
Az aszteroida március 25-én lesz legközelebb a bolygónkhoz, csaknem 170 ezer kilométeres távolságban fog elhaladni a Föld mellett körülbelül 28 ezer kilométer per órás sebességgel. Az aszteroidát, amely ekkor közelebb lesz a Földhöz, mint a Holdhoz, távcsővel is meg lehet majd figyelni.
Míg a Föld közelében gyakran haladnak el aszteroidák, a NASA szerint körülbelül évtizedenként egyszer fordul elő, hogy egy ilyen méretes aszteroida megközelíti a Földet. A tudósok becslése szerint az űrközet mérete 40-90 méter között van.
A NASA szerint az aszteroida legközelebb 2026-ban tér vissza a Föld közelébe. A Virtual Telescope Project élő internetes közvetítést is mutat majd az aszteroidáról az esti órákban.
Forrás: MTI / A címlapfotó illusztráció: Shutterstock

Vége? Ronaldo elárulta, mikor akasztja szögre a cipőjét

Kármen kiborul, Rebeka sírva menekül – sosem volt még ennyire feszült a Házasság első látásra adása!

Elképesztő, hol él most az Ázsia Expressz sztárja: megmutatta dubaji luxuslakását

50 éves lett Németh Kristóf: így bulizik Ibizán a családjával!

Hollywood legnagyobb szívtiprója interjút adott az egyik magyar rádiónak

„Tanár úr, szerintem illene bocsánatot kérni” – Hajdú Péter beleszállt Havas Henrikbe

Müller Péter a Mokkában, élő adásban árulta el, hogy meghalt a felesége

Feszült pillanatok a TV 2 képernyőjén, több házaspár is szakított

Szívszorító vallomást tett Veréb Tamás, meghalt nagymamája óráját viselte a színpadon

Palik László nem tudott aludni, ezért kelt fel egy játékos miatt hajnali 2-kor

Ismét hazai irányítás alatt a Sziget Fesztivál

Hoppá! Lovaggá ütötték David Beckhamet, a sportlegenda könnyeivel küszködött a ceremónián