Ütős tippek frontérzékenyeknek, intsen búcsút a tüneteknek!

Érdemes kipróbálni.

Szervezetünk már a legkisebb apróságokra – időjárás - és légnyomás változásokra – is szélsőségesen reagál, így egy-egy hideg-, vagy éppen melegfront könnyen megnehezítheti a frontérzékenyek mindennapjait.

Hidegfront esetén a hőmérséklet és a páratartalom csökken, a légnyomás viszont nő. A kellemetlen tünetekre érzékenyek általában már a frontátvonulás után tapasztalják meg az ezzel járó tompább reflexeket, ízületi és reumás fájdalmakat, asztmatikus rohamokat, mellkasi szorítást, emésztőszervi görcsöket, de akár kiválthat szívinfarktust is.

Melegfrontnál a növekvő hőmérséklettel és páratartalommal együtt csökken a légnyomás, és már a front beérkezése előtt rosszul vannak az erre érzékenyek. Tipikus tünetei a migrénes fejfájás, az ezzel járó hányinger, szédülés, de okozhat vérnyomásváltozást is, sőt zöldhályogos rohamot.

Aki tisztában van érzékenységével, jobban fel tud készülni ezekre a hatásokra, de nem árt ismernie a gyógyszertári készítmények mellett a szelídebb gyógymódokat, házi praktikákat is.

Az Egészségkalauz most összegyűjtött hat tuti tippet, melyek segítségével át tudják vészelni a nehezebb időszakokat, környezeti viszontagságokat.

1. Ki a szabadba!

A friss levegő jótékony hatása ilyenkor elengedhetetlen, amit akár sportolás közben is magunkba tudunk szívni. A futás, a kerékpározás, de a séta is nagyban növeli az állóképességet, ami hozzájárul az immunrendszer megerősítéshez és a szervezetünk alkalmazkodóképességének növeléséhez.

2. Acélozzuk meg a testünket!

Annak érdekében, hogy minél jobban hozzászokjon szervezetük a frontok változásaihoz, érdemes gyakran szaunába járni, illetve váltózuhanyt alkalmazni.

A fotó illusztráció: Shutterstock

3. Aludjunk eleget!

A szervezetünknek minimum 7 óra alvásra van szüksége, főleg, ha nagyon érzékenyen reagálunk a frontok változására. Próbáljunk meg mindig ugyanabban az időben lefeküdni, ha ugyanis mindig ugyanolyan az alvásritmusunk, akkor enyhülhetnek a panaszaink. Ha ez nehezen sikerül, próbáljuk ki a természetes hatóanyagú melatonint vagy fogyasszunk olyan gyógyteákat, mint a macskagyökér, orbáncfű, citromfű, komlótoboz és levendula.

4. Mondjunk le a káros szenvedélyeinkről!

Frontérzékenyek esetén gyakran az alkohol, a nikotin és a koffein is tovább erősíthetik az időjárás változásával járó kellemetlen tüneteket, így ajánlott lemondani ezekről. Ne igyunk sört, se kávét, illetve a dohányzásról is érdemes leszokni, ha enyhíteni szeretnénk a panaszainkon.

5. Táplálkozzunk egészségesen!

A testmozgás mellett ajánlott a kiegyensúlyozott táplálkozásra is nagy hangsúlyt fektetni. Fogyasszunk sok zöldséget, gyümölcsöt és teljes kiőrlésű gabonából készült termékeket, melyek jó rostforrások. Kerüljük a túl sok egyszerű szénhidrátot, a cukrokat, hiszen ez okozza az elhízást, ami önmagában is elég kockázati faktor. Érdemes olyan táplálékkiegészítőket szedni, vagy természetes bevitelükre odafigyelni, mint a magnézium, a B-vitaminok - hiszen ezek hatnak az idegrendszerünkre, jót tesz a cink és a C-vitamin is.

6. Igyunk citromfűből készült teát!

Rendkívül fontos a megfelelő folyadékbevitel is. A citromfüvet már évtizedek óta használják a frontérzékenység tüneteinek enyhítésére, ugyanis rendkívül hatékony a keringési zavarokkal, a fejfájással és a többi tipikus panasszal szemben. Készítsünk citromfű teát vagy akár tegyünk a fürdővízbe egy kevés citromfüvet, és élvezzük ki jótékony hatását!

2023. szeptember 09. 12:27
A magyar miniszterelnök XIV. Leó pápával találkozott. A békemisszión lévő Orbán Viktort személyesen fogadta az egyhá...
Különleges aukciót indított Molnár Viktor. A Kincsvadászok kereskedője egy tragikus körülmények között árván maradt ...
Sikeresen lezárult az élelmiszer-utalványok kézbesítése. A program keretében több mint 2,3 millió nyugdíjas kapott 3...
LÉGIKATASZTRÓFA - 8 magyar halt meg Kenyában miután lezuhant a repülőjük egy erdős területen. Nem sokkal a felszállá...
Tizenhárom énekes kezdte meg a Megasztár első élő show-ját, de csak 10 maradt versenyben a hétvégén. Anami, Balogh K...
family
Újabb baleset érte Pásztor Erzsit. A Kossuth és Jászai-díjas színésznő hónapok óta a poklok poklát éli át. Túl van e...
family
Nem bírja tovább! Úgy érzi a kísérlet felemészti. Még csak a felénél tart a Házasság első látásra, máris több pár ke...
family
Tizenöt év után újra Budapestre érkezett a popvilág egyik legnagyobb sztárja, Katy Perry! Lélegzetelállító fények, l...
family