Újabb sztárcsatárt ítéltek el adócsalásért

Egy év tíz hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte és 1,8 millió euró befizetésére kötelezte az illetékes spanyol bíróság Samuel Eto'o-t, a kameruniak korábbi futballsztárját, amiért spanyolországi légióskodása idején adócsalást követett el.

Az FC Barcelona egykori ásza 3,9 millió euróval maradt adósa az államkincstárnak 2006 és 2009 között. A most 41 éves ex-labdarúgó beismerte bűnösségét, így úszhatta meg a börtönt. Az ügyészség eredetileg négy év hat hónap végrehajtandó büntetés kiszabását kérte - írta a Marca című spanyol lap.

A Bajnokok Ligája-győztes csatár azzal mentegette magát, hogy vakon megbízott ügynökében, aki egy év felfüggesztett börtönbüntetést és 905 ezer eurós pénzbüntetést kapott.


Eto'o 2019-ben vonult vissza, utolsó klubja a Qatar SC volt, előtte több spanyol, olasz, angol és török élcsapatban játszott, számos bajnoki és kupaelsőség részese volt, a Bajnokok Ligáját kétszer nyerte meg és klubvilágbajnoki címet is szerzett. A kameruni válogatottban 118 mérkőzésen 56 alkalommal volt eredményes, a nemzeti együttessel kétszer diadalmaskodott az Afrikai Nemzetek Kupájában. Négyszer választották meg az év afrikai játékosának. Tavaly decemberben a Kameruni Labdarúgó Szövetség elnöke lett.

MTI/Címlapfotó: Illusztráció (Shutterstock)

2022. június 21. 14:09
Két hongkongi repülőtéri biztonsági alkalmazott meghalt hétfőn kora reggel, miután egy Dubajból érkező teherszállító...
Azért kell az aláírásgyűjtés és azért kell a Nemzeti Konzultáció, hogy a magyar emberek Orbán Viktort a brüsszeli cs...
Megerőszakolták Michael Schumacher egyik ápolóját a legendás Forma-1-es pilóta otthonában. Az ügy most került bírósá...
10 állat vesztette életét, mire kifejlesztette a megfelelő adagot.
Újra börtönbe vonulna a Whiskys, de most Őt nem engedik be. Pedig 18 évet már sikerült korábban. Most az igazgatóval...
family
Hatalmas lángok, robbanásnak hitt hanghatás, pánik a városban — volt, aki pakolni kezdett, más a legrosszabbtól tart...
family
Elmebetegségnek tartja a Nők40 programot a Tisza párt. Magyar Péterék csökkentenék a nyugdíjat, adót emelnének és a ...
Kegyetlenül csicskáztatott és megalázott egy 14 éves fiút egy tízfős, idősebb gyerekekből álló banda Kisvárdán. Leté...
Több pénzt ad a kormány étkezésre, ruhára, zsebpénzre, sporteszközökre.