
Tudta, hogy Nikola Tesla Pomáz díszpolgára, eláruljuk, miért
Az elmúlt időszakban több állatkölyök születését jelentette be a Szegedi Vadaspark, egy kisállat, Poldi érkezését azonban egészen eddig nem hozták nyilvánosságra. Az ok egyszerű, az április 5-én született észak-kínai leopárd hím kölyköt ugyanis az állatkert dolgozói nevelték fel, és sokáig kérdéses volt, hogy életben tudják-e tartani.
Keddi közleményükben azt írták, az anyjának először született kicsinye, és sajnos nem ritka nagymacskák esetében, hogy első alkalommal zavarodottak és sokszor nem nevelik megfelelően a kicsinyeiket. Most is éppen ennek jeleit észlelték a dolgozók, és bár alapvetően el akarták kerülni az emberi beavatkozást, akkor indokolttá vált, hogy kivegyék és maguk neveljék fel a kicsit.
A csöppségről a vadaspark dolgozói videót is készítettek, a két hónapos Poldiról készült felvétel ide kattintva tekinthető meg.

Fotó: Szegedi Vadaspark
Az észak-kínai párducot európai fajmentő tenyészprogram keretében tartják, a természetben a párduc vagy leopárd (ugyanannak a fajnak a két neve) ezen kritikusan veszélyeztetett alfajából alig párszáz egyed él már csak vadon, jelenleg a világ állatkertjeiben mindössze 57 egyede él.

Tudta, hogy Nikola Tesla Pomáz díszpolgára, eláruljuk, miért

Megjósolták a BL-döntő eredményét a miskolci makik

Bocsánatot kért Eszenyi Enikő

Meghalt Reményi Károly

Új szerep, új elme? Megdöbbentő eredményeket hozott egy apaságról szóló kutatás

Gyászol a Nyíregyházi Állatpark

Gólyahír Törőcsik Franciskáéknál, nagynéni lett a színésznő

Vadonatúj történetekkel és óriási licitharcokkal folytatódik a Kincsvadászok a TV2-n

Hétfő estétől új részekkel jön az Újratervezés a TV2-n

Ön tudta? – Szinte minden konyha alapkelléke a legundorítóbb veszélyforrás

Amikor a fák néma igényei hallhatóvá válnak

Cannes: Egy román család története vitte el az Arany Pálmát