Szupertitkos adatokat rejthet a Szicíliánál elsüllyedt luxusjacht vízálló széfje

Körbejárta a világsajtót augusztusban a Szicília partjánál elsüllyedt luxusjacht története, amelynek fedélzetén utazott többek között a 59 éves Mike Lynch is. Az üzletember mindenhova magával vitte az értékes információkat őrző merevlemezét, ezért az elsüllyedt hajón is vele lehetett. Az adatokat egy vízbiztos széf őrzi - írja a Blikk.

Az üzletember szuperjachtja, a Bayesian 700 méterre a szicíliai Porticello partjaitól állomásozott, amikor augusztus 19-én hajnalban egy tornádószerű viharban elsüllyedt. A tragédia idején összesen 22 személy tartózkodott a fedélzeten, közülük heten nem élték túl a katasztrófát. A halálos áldozatok között volt Mike Lynch üzletember és 18 éves lánya is - írják.

Nemrégiben a híroldal arról számolt be, hogy egy felfedezésnek köszönhetően, fordulat következhet be a luxusjachttal kapcsolatos nyomozásban, mivel a vízimentők kulcsfontosságú információkat tárolható videófelügyeleti berendezéseket találtak meg.

Most pedig ismét újabb hírek érkeztek a nyomozásról. A CNN azt írja, hogy hajót vizsgáló búvárok fokozott biztonságot kértek a hajó roncsaihoz, mivel úgy vélik, hogy szupertitkos információkat tartalmazhat az a vízhatlan széf, amely a hajó fedélzetén van.

A fotó illusztráció: Shutterstock

A népszerű lapnak azonban több forrás is megerősítette, hogy a külföldi kormányokkal kapcsolatos fontos adatokat tárolhat a széf. Az egyik forrás szerint a roncsokban található széfek két szupertitkosított merevlemezt őriznek, amelyek szigorúan titkosított információkat, köztük jelkódokat és más érzékeny adatokat tárolnak.

Mint kiderült, a helyi hatóságok korábban attól tartottak, hogy széfekben olyan drága ékszerek és egyéb értékes tárgyak lehetnek, amelyek majd a roncsokhoz vonzzák a tolvajokat. Azonban már attól félnek, hogy a merevlemezeken tárolt információk, a külföldi kormányok, köztük Oroszország és Kína számára is érdekesek lehetnek. Ezért fokozott biztonságot rendeltek el a hajóhoz, amit nemsokára kiemelhetnék a tengerfenékről.

Úgy tudni, hogy Lynch sosem bízott a biztonságos adattárolásban, ezért vitte minenhová, még a hajóra is magával a lemezeket.

2024. szeptember 22. 12:56
Végzetes ütközés a 4-esen, egy ember meghalt, többen megsérültek
A járművek a felismerhetetlenségig roncsolódtak.
Gyermekkori ereklyéit is magával vitte az űrbe Kapu Tibor, megmutatta - videóval
Ezekhez a tárgyakhoz különleges emlékek kötik.
Bomlás a Tiszában, újabb ember távozik, elege lett a Magyar Péter-terrorból
Varga Judit nyilatkozata után váratlanul lemondott a Tisza Párt fővárosi frakciójának vezetője. Ordas Eszter pedig m...
Eltűnt egy versenyző a Vasi Vasember triatlonon, búvárok keresik
Egy 60 év körüli férfi merült el az úszószámban, azóta sem találják.
Még a bokszolós képével is Zelenszkijt másolja Magyar Péter
Mint két tojás.
Ásó, kapa, vészharang!
Vajon mi a hosszú és boldog házasság titka? Mit keresünk a szerelemben és mit a házasságban? És miért van az, hogy v...
family
Pakolj, irány a Balaton!
Sajtos-tejfölös lángos, gombócos fagyi, főtt kukorica és persze a lényeg, a magyar tenger, de miért imádjuk ennyire ...
family
Életveszélyes manővert videóztak a 4-esen
Centiken múlt a tömegbaleset.
Menekülnek az emberek a Tisza Pártból
Váratlanul lemondott közgyűlési mandátumáról a Tisza Párt egyik politikusa. Ordas Eszter azt állítja, hogy családi o...
A magyar családok biztonsága a tét
Többszörösére nőne a rezsi ára Magyarországon, ha megvalósulna a Zelenszkij-terv - erről beszélt Orbán Viktor. A min...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.