Orbán: Tovább szélesíti a családtámogatási rendszert a kormány

A magyar kormány adja a legnagyobb segítséget a családoknak az energiaárakban az egész Európai Unióban – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.

Elmondta, a kormány hat dologgal segíti a családokat: rezsicsökkentett árral, tűzifaprogrammal, barnaszénprogrammal, benzinár-, élelmiszerár- és kamatstoppal. A rezsicsökkentett energiaárak az átlagfogyasztásig történő fenntartásával minden magyar család átlagosan havi 181 ezer forintot spórol - mutatott rá.

Közölte: európai összevetésben ez azt jelenti, hogy Németországban az energiatámogatás a család havi jövedelmének 20, Ausztriában 6, Magyarországon pedig 30 százaléka.

Segítséget ad a kormány a vállalkozásoknak is

A kormányfő kitért arra, hogy a kormány meghirdetett egy 200 milliárd forintos programot a termelő- és energiaintenzív kis- és közepes vállalkozásoknak, lesz gyármentő program és ha kell, lesz új munkahelyvédelmi akcióterv is.

Beszámolt arról, hogy jelenleg 9400 milliárd forintnyi beruházás zajlik az országban, ezeket végigviszik, de újabb állami beruházást a bizonytalan gazdasági helyzet miatt nem indítanak, mert nem tudják garantálni, hogy be is tudják fejezni azt.

Értékelése szerint Magyarország ma erősebb, mint a kommunizmus bukása óta bármikor, és bár a szankciók súlyos károkat okoznak, van esély arra, hogy a kormány ebből a válságból is megerősödve hozza ki az országot.

A miniszterelnök azt mondta: a kormány "erős tempót diktál" majd a következő hónapokban.


Tovább szélesíti a családtámogatást a kormány


Jelezte: a kormány a következő két év válságkezelési időszakában sem adja fel nemzetstratégiai céljait, folytatja a közlekedési hálózatok fejlesztését, a családtámogatási programokat, a fejlesztésalapú gazdaság kiépítését, az egyetemfejlesztési programot, a haderő fejlesztését és a nemzetegyesítő programot. Azt ígérte: a családtámogatást tovább szélesítik, december elején alakítják ki a 2023-as költségvetés végleges formáját, és abban már új családtámogatási intézkedések is megjelennek majd.

Orbán Viktor megerősítette: a Brüsszellel fennálló viták ellenére Magyarország továbbra is az Európai Unió tagjaként képzeli el a jövőjét. A magyar európai nemzet, olyan fontos árnyalat az unióban, mint bármely más tagállam, és az EU csak akkor lesz erős, ha minden árnyalatát megtartja tiszteli - fogalmazott. Hozzátette: "büszke nemzet vagyunk", amely tudatában van annak, hogy mindig többet adott a világnak, mint amit kapott tőle.

MTI/Fotók: MTI/Máthé Zoltán

Kapcsolódó tartalom:

Orbán: magyar baloldal a háború és a szankciók oldalán áll

2022. szeptember 26. 17:01
Magyarország maradjon a béke szigete! – hangsúlyozta a miniszterelnök.
Noha nem is olyan régen még a magyar kormány migráns politikájával értett egyet, igazi szélkakas módjára ma már a br...
Svédországot az elmúlt hetekben sokkolta Salwan Momika, a hírhedt Korán-égető meggyilkolása. Az eset azonban csak eg...
Az egykori Nagy Ő elárulta mit rontott el, és mit sajnál legjobban az életében.
Ismét feljelentést tettek Ruszin-Szendi Romulusz fegyverbotránya ügyében - tudta meg a Magyar Nemzet. Magyar Péter h...
Lejárató kampányt, anyaggyűrődést, hullámvetést emlegetett a 444 a Tisza Párt elnökének Ruszin-Szendi Romulusz fegyv...