
Búcsúzik a magyar vízilabda, 93 éves korában meghalt Kemény Ferenc
A szanuát az északi népek már mintegy kétezer éve ismerik, szülésekhez, beteggyógyításokhoz is használták. Németh Lajos is Finnországban kedvelte meg a szaunázást, azóta pedig a családjukban minden lakásban megtalálható egy ilyen helyiség.
„A leányomat elrabolta egy kék szemű, 198 centiméter magas, szőkehajú fiatalember” – magyarázta a meteorológus, hogyan keveredett az északi vidékre. Hozzátette, vadászengedélye is volt az ifjú finn férfinek, így mikor megkérte a lánya kezét, nem mert nemet mondani.
Kicsit szokatlannak találta elsőre a szaunázást, mikor belecsöppent abba a kultúrába, ám úgy gondolja, a jót hamar megszokja az ember, ráadásul az egészséges életmódot is szolgája.
Északon az is szokás, hogy a 80-90 fokos szaunából egyenesen a hóba vetik magukat az emberek, erre azonban Balatonlellén nem volt lehetőség, ezért a jéghideg magyar tengert választották. Ijesztőnek tűnhet ez a hirtelen hőmérséklet-változás, ám ha kellően felmelegszik a test, semmiféle veszélyt nem jelent, sőt, jó hatással is van a szervezetre.
Tóth Balázs, BL YachtClub ügyvezetője elmondta, azért is kiváló találmány a szauna, mert ezzel a Balatont is az év 365 napján fürödhetővé tudják tenni.
Német Lajosnak bár ezelőtt is számtalan alkalma lett volna megmártózni például a pár fokos Balti-tengerben, most először vállalkozott hasonlóra.
A nagykönyvben talán úgy van megírva, hogy bele kell ülni ilyenkor a vízbe, ám a Balaton déli partján ehhez alacsony volt a vízállás, ezért a meteorológus azt javasolta, csak térdig ereszkedjenek be a tóba.
„A vadkacsák is kibírják” – tette hozzá a meteorológus, majd egyenesen a körülbelül három fokos Balatonba rohantak. Németh Lajos felejthetetlen élménynek tartja, és mindenkit arra bátorít, hogy aki még nem próbálta ki, egyszer tegye meg.

Búcsúzik a magyar vízilabda, 93 éves korában meghalt Kemény Ferenc

A macik is élvezik a havat Magyarországon - videó

Eltemették Brigitte Bardot-t

Furcsa tárggyal indította az évet Dér Heni

Exkluzív interjút adott Szoboszlai Dominik, mutatjuk, hol látható

Hófürdőt vett Tilla, videón a hideg móka

Kivételesen tölti születésnapját Leslie Mandoki, de közönségéről most sem feledkezett meg

Michele Morrone-val és jubileumi filmmel ünnepel a 20 éves, világhírű magyar márka

Nézők százezrei láthatták: Egy meztelen nő került adásba a TV 2-n

A TV2 volt a legnézettebb csatorna 2025-ben

,,Nagy hatást gyakorolt rám” – Tilla személyes emlékeit is megosztotta az elhunyt világhírű magyar rendezőről

Életmentő adomány: Mága Zoltán oxigénterápiás készüléket ajándékozott a kaposvári kórház gyermekosztályának