Mi folyik Gyöngyösön? Lefejezés volt a város szívében Advent első vasárnapján

Felháborító dolgot művelt két férfi Gyöngyösön Advent első vasárnapján. Lefejezték a Fő téren felállított jászol egyik bábuját, Szűz Mária szobrát.

A két részeg férfi november 28-án, Advent első vasárnapján lefejezte a város szívében felállított Betlehem egyik figuráját, a Szűz Máriát ábrázoló szobrot. Galád tettüket még azzal tetőzték, hogy ízléstelen módon a levágott fejet a kis Jézus mellé tették – olvasható Gyöngyös Város Hivatalos Facebook-oldalán.

Az elkövetők személye nem sokáig maradt ismeretlen, ugyanis a városban több mint 100 térfigyelő kamera működik, melyek közül az egyik mindent rögzített. A felvételeket továbbították a rendőrségnek, akik megteszik a szükséges lépéseket.

 

 

 

A címlapfotó illusztráció.

2021. november 29. 12:52
Több mint 67 év börtönbüntetésre ítélt az egyesült államokbeli Colorado bírósága egy gambiai katonát, aki a vád szer...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
Egyéni sprint, leghangosabb ugatás, jelmezverseny és csoportos futam – ezekben a számokban mérték össze tudásukat a ...
Több százan zumbáztak együtt a harmadik, gyulai Zumba Fesztiválon. A három napos eseményre már nem csak az ország sz...
Megszólalt Volodimir Zelenszkij a Barátság kőolajvezeték elleni támadásokról!
Kék-sárgába borult Brüsszel Ukrajna nemzeti ünnepének alkalmából, az Európai Bizottság elnöke pedig ismételten meger...
Pánikban menekültek a diákok és a szülők is egy pennsylvaniai egyetem évnyitójáról, miután értesítést kaptak, hogy l...