2025. december 14. vasárnap, Szilárda
2°C Budapest

Megszólalt a szakértő a farkast lelövő 9 éves kisfiú ügyében

Néhány napja fogták el a rendőrök azt a két férfit, akik felelősek az áprilisban hazánkba érkező svájci farkas lelövéséért. Később kiderült, egyikük kilencéves kisfia süthette el a puskát, Hajós István biztonsági szakértő szerint azonban a gyerek nem vonható felelősségre.
Tenyek.hu
2023. augusztus 07., hétfő 12:01
Vágólapra másolva!

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, néhány napja elfogtak és őrizetbe vettek két férfit az április elején lelőtt jeladós, svájci farkas ügyében, később azonban kiderült, az egyik férfi kilencéves fia követhette el a bűncselekményt. A hétfői Mokkában Hajós István biztonsági szakértő elárulta, az apuka és annak barátja óriási felelőtlenséget követett el azzal, hogy éles fegyvert adott a gyerek kezébe.

– mondta a szakértő, majd hozzátette, szülőként ugyanúgy felelősek vagyunk azért is, hogy kire bízzuk a gyerekünket.

Hajós István elmondta, ebben az esetben a gyerek alapvetően nem felelős, hiszen nem tudja még felmérni a dolgok következményeit. Az apa és annak barátja szegtek törvényt, utóbbi akár 12 év börtönbüntetésre is számíthat.

Kapcsolódó tartalmak:

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk