Lenny Kravitz Budapestre jön

Lenny Kravitz jövőre a magyar fővárosban is fellép. A világhírű amerikai funk-rock előadó 2024. július 30-án ad koncertet a Papp László Budapest Sportarénában.

Az 59 éves, négyszeres Grammy-díjas zenész, énekes Blue Electric Light című turnéja keretében érkezik Magyarországra - közölte a szervező Live Nation kedden az MTI-vel.

Jövő márciusban megjelentetni tervezett tizenkettedik stúdióalbumát, a Blue Electric Light-ot a Bahamákon található stúdiójában írta és rögzítette. A közlemény kiemeli: Kravitz új lemeze szenvedélyes dalok gyűjteménye, az anyagon az előadó szerzői, produceri és multiinstrumentalista tehetsége is rezonál. A legtöbb hangszeren ő játszott, régi gitárosa, Craig Ross társaságában.

Az apai ágon orosz zsidó, anyai ágon bahamai-afroamerikai származású Lenny Kravitz eddigi több mint három évtizedes pályafutása során átlépte a zenei műfajokat, vegyítette a hangzásokat és a stílusokat. Rockzenéjében a hatvanas-hetvenes évek soul és funk hatásai dominálnak, mind a négy eddigi Grammy-díját a legjobb férfi rockénekes kategóriában nyerte, ráadásul egyhuzamban, 1999 és 2002 között, amivel rekordot állított fel. A négy győztes dal a Fly Away, az American Woman, az Again és a Gig In volt.


Legnagyobb sikere kétségtelenül az Are You Gonna Go My Way 1993-ból. Dalszerzőként, zenészként, producerként olyan sztárokkal dolgozott együtt, mint Madonna, Vanessa Paradis, Slash, Sean Lennon, Steven Tyler (Aerosmith), Mick Jagger, Michael Jackson, Al Green vagy Curtis Mayfield. Lemezeiből több mint 40 millió fogyott világszerte, nemrég beválasztották a 2023-as hollywoodi Hírességek Sétányának jelöltjei közé.

Színészként is számos siker részese volt, szerepelt Az éhezők viadala, a Precious - A boldogság ára vagy A komornyik című filmben.

Lenny Kravitz eddig kétszer lépett fel Magyarországon: 2009-ben Debrecenben, 2018-ban pedig a Budapest Sportarénában.

MTI

2023. december 05. 10:22
A Tisza Párt újabb hazugsága bukott meg. Radnai Márk alelnök egy belső levelében fideszes titkosszolgálati akcióval ...
Kapitány István útja az impexektől vezetett a Shellig. Tavaly tavaszi kiugrása után nem is annyira meglepő, hogy a T...
„Nem akarunk háborút, és nem akarjuk, hogy a magyarok pénzét Ukrajnába küldjék. De a nyomás nő. Mindent bevetnek. Br...
Több mint 40 ember halt meg és tízezrek maradtak áram nélkül, súlyos áradás pusztít Mexikó dél-keleti részén. Lakóhá...
Meghalt Diane Keaton Oscar- és Golden Globe-díjas amerikai színésznő, a Keresztapa és az Annie Hall legendás sztárja...
Pánikban menekültek a strandolók, amikor a pálmafák közé csapódott egy helikopter Dél-Kaliforniában, az Egyesült Áll...
Büdösek, hatalmas kárt okoznak és mindenhova bemásznak, poloskák lepték el a kerteket és a házakat, a gazdák szerint...
Minden eddiginél többen, 40 ezren vettek részt a jubileumi, 40. Spar Budapest Maraton futófesztiválon. A futók idén ...