
Levelet kap minden 18 éves férfi a katonai szolgálat miatt Németországban
Ahogy arról korábban beszámoltunk, hétfő éjjel a NASA egy űrszondát tervezett nekiütköztetni a Dimorphos nevű aszteroidának, hogy kiderüljön, ezzel a módszerrel el lehet-e téríteni egy olyan égitestet, amely veszélyt jelentene a Földre.
A kísérlet sikeres volt, ugyanis az űrszonda 22 ezer kilométer per órás sebességgel becsapódott a 160 méter átmérőjű aszteroidába - olvasható a NASA oldalán.
Az űrszonda az ütközés előtti pillanatokról még felvételeket is küldött:
Ez volt az első alkalom, hogy egy űrszondával megpróbálták eltéríteni egy aszteroida röppályáját, így egy új korszak köszönt be a NASA szerint. Az égitestet körülményesen választották ki, hogy semmiképp se sodorják veszélybe a Földet.
Az eredményeket a következő hetekben értékeli ki az űrügynökség, de Lori Glaze, a NASA bolygótudományi részlegének vezetője szerint már így is maradandót alkottak.
"Új korszak kezdődött az emberiség történetében, egy olyan korszak, amikor megvan a lehetőségünk arra, hogy megvédjük magunkat egy veszélyes aszteroida becsapódásától" - közölte Lori Glaze.
Elena Adams, a Johns Hopkins Egyetem mérnöke azt mondta, hogy „a földlakók ezentúl nyugodtabban alhatnak".

Levelet kap minden 18 éves férfi a katonai szolgálat miatt Németországban

Válságstábot tart az európai „háborúpárti elit” Londonban

Paprikaspray-vel elkövetett támadás okozott fennakadást a londoni Heathrow repülőtéren

Többen meghaltak egy goai diszkótűzben

Holttestet találtak egy óvoda udvarán, megrázó látvány fogadott egy édesanyát

Katonák egy csoportja hatalomátvételt jelentett be Beninben

Nagy a baj: A csernobili atomerőműnél azonnali beavatkozás szükséges

Légicsapás ért egy teázót Mianmarban, sokan meghaltak

A német fiatalok elutasítják a sorkatonaságot

Ismét lövöldözés tört ki az afgán-pakisztáni határon, halottak is vannak

Gyomorforgató ékszerrablás: Elképesztő mire vetemedett egy tolvaj

Háromgyermekes apát késelt halálra egy 70 éves férfi