Hatalmas áttörés: fény derült a fejfájás valódi okára

A szakértők úgy gondolják, végre sikerült rájönniük a tenziós fejfájás (a probléma maga a fejfájás, nem pedig valamilyen egyéb betegség, amely azt okozza), valamint a migrén valódi okára – írt az új eredményekről szerdán a Mirror.

Az említett két fejfájástípus érinti a legtöbb embert, azonban valódi okuk egészen eddig rejtve maradt.

Német szakértők az említett kellemetlenség gyakorisága, a nyaki fájdalom és az arcizmok triggerpontjai (feszültségcsomói) közötti összefüggéseket elemezték és fényt derítettek az évszázados titokra.

Az eredmények azt mutatták, hogy a nyakban található trapézizmok feszültebbek ennek a két fájdalomtípusnak az esetén.

A fotó illusztráció: Shutterstock

Az MRI-vizsgálatok alapaján a résztvevők nyakát nagyobb terhelés érte azokon a napokon, amikor a fájdalom jelentkezett, ami az izmok gyulladására utalt.

A kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy a nyaki gyulladás összefüggésbe hozható a tenziós fejfájással és a migrénnel. A gyulladásnak több oka lehet, egyebek között a rossz testtartás, az alváshiány, a sérülés és a stressz.

Ennek értelmében egy masszázs vagy akár egy akkupunktúrás kezelés is csodákat tehet.

2023. november 30. 18:36
A nyilvánosságra került videó egy kiképzőtáborban készült.
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során e...
Callcentert üzemeltetett egy budapesti börtönből egy férfi, aki egy nyereményjátékot ajánlva hívogatta az embereket ...
Mikrogravitációs körülmények között az izmok és a csontok tömege csökken, emiatt a testmozgás az űrben legalább olya...
Bérgyilkosokkal akarta megöletni haragosait egy kecskeméti férfi.
időjárás-jelentés, 2025. július 12., szombat
Beleesett egy vízelvezető csatornába és meghalt egy biciklis férfi Tömörkény közelében a minap.
Bíztam benne, hogy Kulja András ATV-s leszereplése után összekapják magukat a tiszás nagyotmondók és végre érdemi re...
Nincs új a nap alatt, a Tisza Pártba egy újabb brüsszeli zsoldos, a fővárosi frakcióvezetői posztra pedig egy újabb ...