Hatalmas árvíz jön a Dunán, kiderült, mely vármegyét érinti

Négy nap múlva mintegy 600 centiméteres vízállás várható.

Az előrejelzések alapján ugyanis a nyugati szomszédainkat a következő napokban rendkívül nagy mennyiségű csapadék árasztja majd el - tájékoztatott a Tolna vármegyei hírportál.

Az esőzések miatt ott várhatóan komoly árvíz alakul majd ki, de nem lesz ez másként a Duna hazai szakaszain sem.

Nagybajcsnál már szeptember 15-én elérheti az elsőfokú árvízvédelmi készültség kihirdetéséhez szükséges szintet, két nappal később pedig elrendelhetik a másodfokú riasztást is.

Budapesten, a fővárosban a mostani 183 centiméteres vízállás helyett négy nap múlva mintegy 600 centiméteres várható, ami azt jelenti, hogy mindössze 10 centiméter hiányzik majd az elsőfokú árvízvédelmi készültség elrendeléséhez - írta a lap.

A fotó illusztráció: MTI/ Balogh Zoltán

A folyó Tolna vármegyei szakaszán azonban egyelőre nem kell tartani komoly áradástól. Dunaföldvárnál mintegy 300 centiméteres lesz a vízállás, ami jócskán elmarad majd a készültség elrendeléséhez szükséges 721 centimétertől.

Pakson szeptember 17-ére 410 centiméter várható, az elsőfokú árvízvédelmi készültség elrendeléséhez ugyanakkor 650 centiméteres víztömegre van szükség.

Így, egyelőre úgy tűnik, hogy míg a folyó északi szakaszán gondot okozhat a hirtelen érkező nagy mennyiségű víz, addig Tolna vármegyében maximum a meder közeli földek szárazságát enyhítheti, amire sokan várnak már.

2024. szeptember 11. 17:49
A kényszersorozás áldozata lett. A TV2 riportere most megtálalta Beregszászon a sírját. Szívszorító képeket készítet...
A miniszterelnök péntek reggel beszámolt a legfrissebb kormányzati döntésekről, de beszélt arról is, hogy az ukrán t...
Taxinak csapódott egy sofőr péntek hajnalban Budapesten, a Blaha Lujza téren.
Hivatalos személy elleni erőszak és minősített könnyű testi sértés bűntette miatt indított nyomozást a Debreceni Reg...
126 millió forint. Ennyi gyűlt össze az Ökumenikus Segélyszervezet Kapaszkodó adománygyűjtő akcióján, aminek célja 1...
family
Hogy fér meg egymás mellett a játszósarok, az ugrálóvár és egy világhírű festő? A BOK-csarnokban mindezt könnyedén m...
family
Felborult hajók, eltört árbócok, kieső hajóslegendák, de egy lélegzetelállító rekord is született csütörtökön Európa...
family
Achilles-ín szakadás? Gipsz? Műtét? Palik László úgy érezte, nem hagyhatja cserben kollégáit, egy sérüléssel vitte v...
family
A borongós időjárás ellenére is felforrósodott a levegő Karcagon. A hazai szépségversenyek pápája, Fásy Ádám 2024 ut...
family