Gyászol a magyar sport: meghalt a pécsiek edzője

Mindössze 58 éves volt.

Életének 59. évében meghalt Ivica Mavrenski, a Nemzeti Kosárlabda Akadémia edzője. A szerb tréner szervezete hosszan tartó súlyos betegség után adta fel a hősies harcot – adta hírül a napokban honlapján a Rátgéber Akadémia.

Ivica Mavrenski 1966-ban született a délvidéki Nagybecskereken. Játékosként szerepelt a Vojvodinában, majd a Crvena zvezdában is, utóbbi csapatnak kezdő irányítója volt, és bajnoki címet, illetve Szuperkupát is nyert vele. Pályafutása során magára ölthette még a belgrádi Radnički, az FMP, a Hemofarm, a szkopjei MZT, a Nikšić és a Lukavac mezét, de egy magyar klubot, a Zalaegerszeget is erősítette.


2012 óta dolgozott Pécsen, a Rátgéber Akadémia edzőjeként. Szakvezetőként egyik legnagyobb sikere volt, hogy az NKA Universitas Pécs férfi együttesét feljuttatta az előző idényben a hazai első osztályba.

A címlapfotó illusztráció: Shutterstock

2024. augusztus 05. 13:59
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
Egy négy évvel ezelőtti emberölést is rábizonyítottak Japánban egy agresszív barnamedvére, amelyet a múlt héten lőtt...
Legkevesebb huszonnyolc ember meghalt és tíznél többen eltűntek szombaton, amikor hajótörést szenvedett egy turisták...
Lesoványodott, éhes és szomjas vidrakölyök kerültek a Mályi Madármentőkhöz Tiszatarjánból. Anyjuk elpusztulhatott. A...
Idomított csimpánzokhoz hasonlította a magyar gazdákat a Tisza Párt egyik agrárszakértője. Magyar Péter embere támog...
Az ukrán kényszersorozókat mentegeti, és segédkezik Sebestyén József halálának eltussolásában az Euronews – ezt a Ma...