
Olyan erővel dobta a kiságyba 16 hónapos fiát, hogy eltört a gerince
T. K. Waters seriff szerint a faji indíték "teljesen egyértelmű". Waters szerint a 20-as éveiben járó, fehér bőrű lövöldöző által hátrahagyott kiáltványok részletesen ismertették "gyűlöletének visszataszító ideológiáját". Szerinte a tettes egyik fegyverére horogkereszteket rajzoltak. Az elkövető egy félautomata ismétlőpuskával és egy pisztollyal volt felfegyverkezve - mondta a seriff, akinek tájékoztatása szerint két férfi és egy nő vesztette életét.
Tudjuk, hogy teljesen egyedül cselekedett
- tette hozzá a nyilatkozó.
A lövöldözés az Edward Waters Egyetem közelében történt, ahová hagyományosan fekete bőrű diákok járnak. Előzőleg az egyetem biztonsági tisztje észrevett egy "azonosítatlan" férfit az egyetemi könyvtár közelében, "távozásra szólította fel" - derült ki az intézmény közleményéből. A férfi, akiről később kiderült, hogy ő volt a fegyveres, "incidens nélkül" elhagyta a helyszínt.
Ron DeSantis floridai kormányzó, aki a 2024-es elnökválasztás republikánus jelöltségéért indul, "szörnyűségesnek" nevezte a bűncselekményt. "Ez teljesen elfogadhatatlan". Hozzátette:
Ez a fickó inkább öngyilkos lett, minthogy (...) felelősséget vállaljon a tetteiért, így a gyáva utat választotta.
A hétvégén több más lövöldözés is történt az országban. Korábban szombaton legalább hét ember került kórházba, miután a rendőrség szerint lövések dördültek egy karibi fesztiválon az északkeleti Bostonban. Egy nappal korábban két nőt lőttek meg Chicagóban (az Egyesült Államok északi részén), miközben a White Sox baseball-csapat meccsén voltak. Péntek este pedig Oklahomában (az ország középnyugati részén), egy amerikai középiskolai futballmérkőzésen, a pálya szélén kialakult vita során egy 16 éves fiatalt lelőttek, négy másikat pedig megsebesítettek - közölte a helyi rendőrség.
Joe Biden amerikai elnököt tájékoztatták a jacksonville-i eseményekről és az elmúlt 24 órában történt más lövöldözésekről - közölte a Fehér Ház.
Forrás: MTI

Olyan erővel dobta a kiságyba 16 hónapos fiát, hogy eltört a gerince

Megnyalta a kutyája, amputálni kellett az összes végtagját

Döbbenetes kijelentést tett Magyar Péter párttársa: Ukrajna előbb-utóbb tag lesz – akkor is, ha Magyarország ellenzi

Levágta ismerőse p*niszét, együtt megették, majd megölte

Megtalálták a 24 évvel ezelőtt eltűnt nőt

Az udvaron szülte meg gyerekét egy fiatal nő, a pici meghalt - videóval

Zelenszkij dátumot követel Ukrajna csatlakozására, 2027-et

Meztelen férfi lopott el egy mentőautót, haldokló beteggel száguldott

Ukrán képviselő azt követeli, hogy Ukrajna törvényileg tiltsa be az orosz olaj szállítását a Barátság vezetéken keresztül

Európai Néppárt továbbra is teljes mellszélességgel állnak az ukránok mellett

Rekordközeli havazás és hurrikánerejű szél bénította meg az Egyesült Államok északkeleti partvidékét

Firenze városa áprilistól betiltja a bérelhető elektromos rollereket