Fásy Ádám Magyar Érdemrend lovagkereszt kitüntetést kapott

Kulturális szervezőként, műsorvezetőként és a Munkácsy Alapítvány elnökeként kapta meg az állami kitüntetést.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium pénteken bejelentette, hogy magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott többek között Fásy Ádám – írja a Blikk.

A minisztérium közleménye szerint a Pesti Vigadóban "augusztus 20-a alkalmából" adta át a díjat Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium minisztere, Zsigó Róbert a minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár.

Fásy Ádám kulturális szervezőként, műsorvezetőként, a Munkácsy Alapítvány elnökeként kapta meg a lovagkeresztet.

A fotó illusztráció: TV2 Mokka

Ma sem kisebb a kihívás, mint volt a zivataros századok során, a válasz pedig ugyanaz: állhatatos értékőrzés és bátor értékteremtés, ami egyszerre jelenti keresztény kultúránkat, a fiataloknak hivatást közvetítő tudást, a kreativitásunk által megszülető innovációt és jövőt adó családjainkat

- mondta Hankó Balázs a díjak átadásakor.

Ezután az MTI beszámolója szerint azt mondta, „ezt kellett a magyar történelem során számos esetben és napjainkban is megvédeni az önkénytől, most pedig az önkény olyan új formájától, amikor a semmibe vezető abnormalitást akarják mércévé tenni, amikor a keresztény hitből, kultúrából űznek egyesek tréfát”.

2024. augusztus 16. 13:52
Orbán Viktor miniszterelnök közösségi oldalán reagált csütörtökön a Tisza adóemelési terveit leleleplező videóra.
A Tisza-gyűlés 80 százaléka megszavazta a Tisza-adót, Tarr Zoltán bólogat, de szerinte most nem lehet róla beszélni....
Autókon élte ki szexuális vágyait a perverz férfi.
Fürdőzők fedezték fel a halott nő testét a Balatonban.
Egy 50 kilométer hosszú szakaszon jelentősen odaléphetünk a kocsinknak.
Milyen kihívásoktól félnek a legjobban és ki lesz szerintük a legnagyobb ellenfél a kalandban? Elindult a visszaszám...
family
Ők voltak a 2000-es évek egyik legnagyobb durranása, máig nincs olyan házibuli, ahol ne szólalnának meg a V-Tech iko...
family
ÉLETFOGYTIGLAN - Vascsővel verte halálra a feleségét, majd megfojtotta két és fél éves kislányát az albertirsai csal...
Vashiány, gyengeség, vitaminhiány, fogyás, vérszegénység... Nincs jól Pásztor Erzsi, akit azért kerestünk föl csütör...
family