Csúnyán meglopták Barta Sylvit, külföldiek lehetnek az elkövetők

A TV2 időjárás-jelentője nem számíthatott arra, hogy így elbánnak vele. 

Egy közösségi oldalon lévő hirdetést látott meg a napokban Barta Sylvi, így rendelt meg Amerikából egy sporteszközt. Egy idő múlva egy nagy csomagküldő szolgálat nevében kapott üzenetet, hogy töltsön ki egy űrlapot. Ekkor követte el azt a hibát, hogy megadta a bankkártya adatait.

Kis idő elteltével kezdett furcsa lenni a dolog Sylvinek, hiszen aznap semmilyen tranzakcióról nem kapott értesítést. Másnap viszont, mikor éppen dolgozott és a stúdióba tartott, jött egy üzenet, hogy 420 eurót leemeltek a számlájáról. Bizarr volt, hiszen nem is ennyibe került a megrendelt sporteszköz.

Barta Sylvi még így is szerencsésnek mondhatja magát, ugyanis körülbelül tíz perccel később újra megpróbálkoztak, ekkor már 540 euró ellopásával, a banknak viszont ez már gyanús volt, és meghiúsították a tranzakciót. Szükség is volt a közbelépésre, hiszen az időjárás-jelentő nem tudott azonnal intézkedni, és letiltani a kártyát.

Sylvi szerint még nem reménytelen, hogy visszakapja a lecsapolt eurókat, mert a nemeztközi átutalásoknál egy időre zárolják az összeget, nem azonnal jut el egyik számláról a másikra, ők pedig viszonylag gyorsan reagáltak a csalásra.

Nem gondolja, hogy az internetes áruház állna a dolgok mögött, inkább arra gyanakszik, hogy valaki vagy valakik meghackelték az oldalt.

2023. március 14. 12:52
A Békemenet sikeresebb és Orbán Viktor mondanivalója népszerűbb volt, mint kihívójáé – ismertette legújabb felmérésé...
Magyarországon a kormány egyedülálló családtámogatási rendszert épített ki az elmúlt években, több mint harmincféle ...
Fontos látogatáson vesz részt a magyar miniszterelnök hétfőn. Orbán Viktor XIV. Leó pápával és Giorgia Meloni olasz ...
Ha az Európai Unió Putyin letartóztatásáról beszél, azzal nem lehet véget vetni az orosz–ukrán háborúnak. Területi e...
Mi megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, visszaadtuk a 13. havi nyugdíjat és fenntartjuk a rezsicsökkentést – emlék...
A horvát parlament elfogadta pénteken a védelmi törvény módosításait, amelyekkel visszaállítják a kötelező sorkatona...
A Tisza politikusának szavai egyre inkább a fegyveres készültség logikáját idézik.
Brutális Tisza-csomag bevezetésére készülne a Tisza Párt a választás után. Az SZJA emelése, a társasági adó mértékén...