Botrány botrány hátán a párizsi olimpián: megszólalt a szakértő

A sportolók is megsínylik egyelőre a káoszt. 

Nagyszerű napon van túl a magyar olimpiai csapat, hiszen női pólósaink megverték Kanadát, míg férfi kézilabdázóink simán, tíz góllal múlták felül az argentin válogatottat a párizsi ötkarikás játékokon.

Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője a keddi Mokkában felhívta a figyelmet, hogy a vívásban, ahol az eddigi egyetlen magyar érem született, befejeződtek az egyéni számok. Muhari Eszter bronzérme ellenére lehet némi hiányérzetük a szurkolóknak, ugyanis világbajnokaink és még a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron is korán elbúcsúzott.

A szakértő mégis úgy fogalmazott, nem az a nagy meglepetés, ami most történik, sokkal inkább Szilágyi zsinórban megnyert három olimpiája ment csodaszámba egy ilyen kiszámíthatatlan sportágban. Szöllősi György szerint azért sincs ok az aggodalomra, mert még csak az országok 15 százaléka rendelkezik dobogóval az idei játékokon, kedden pedig már Milák Kristóf is medencébe ugrik, aki a körülötte kialakult különös helyzet ellenére is komoly esélyesnek számít saját versenyszámaiban.

A beszélgetés során nem mentek el szó nélkül a párizsi olimpiát eddig övező botrányok mellett sem. A Szajna vízminősége továbbra is kritikus, ami miatt a triatlont el kellett halasztani, szabotázsakciókról lehetett hallani a francia fővárosban, de talán mindennél nagyobb vihart kavart a megnyitóünnepség, amelyen százmilliók botránkoztak meg.

Szöllősi György rámutatott, minden eddiginél olcsóbban szerették volna kivitelezni a franciák ezt az olimpiát, ám a takarékosság sok esetben szervezetlenséghez vezetett, amit egyelőre a szurkolók, a sajtó, de még a sportolók is megszenvednek.

2024. július 30. 14:15
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
Egy négy évvel ezelőtti emberölést is rábizonyítottak Japánban egy agresszív barnamedvére, amelyet a múlt héten lőtt...
Legkevesebb huszonnyolc ember meghalt és tíznél többen eltűntek szombaton, amikor hajótörést szenvedett egy turisták...
Lesoványodott, éhes és szomjas vidrakölyök kerültek a Mályi Madármentőkhöz Tiszatarjánból. Anyjuk elpusztulhatott. A...
Idomított csimpánzokhoz hasonlította a magyar gazdákat a Tisza Párt egyik agrárszakértője. Magyar Péter embere támog...
Az ukrán kényszersorozókat mentegeti, és segédkezik Sebestyén József halálának eltussolásában az Euronews – ezt a Ma...