adomány

Beteg gyermeket nevelő családok kaptak anyagi támogatást Debrecenben

Három, súlyosan beteg gyermeket, illetve fiatalt nevelő családnak adott át jelentős anyagi támogatást a Debreceni Karitatív testület szerdai rendezvényén.

Miklósvölgyi Péter, a fesztivált szervező Campus nonprofit kft. ügyvezetője felidézte: a Debreceni Egyetem (DE) külföldi hallgatói 20 csapatban 60-féle ételt főztek a Zamat fesztiválon. Az adagonkénti 500 forintos bevételből 2,4 millió forintot ajánlottak fel a Debreceni Karitatív testületen keresztül a három család megsegítésére - tette hozzá.
Sayed-Ahmad Mohamed, a DE hallgatói önkormányzatának alelnöke jelezte: a húsz, külföldi diákok alkotta csapat három nap kemény munkával állt helyt a fesztiválon. A külföldi hallgatók rendezvényein mindig fontos szempont a jótékonykodás, így történt most is, és ezt a hagyományt folytatják a jövőben is - mondta.

Széles Diána (Fidesz-KDNP), Debrecen alpolgármestere, a karitatív testület társelnöke azt mondta, a nehéz élethelyzetben lévő családokon igyekeznek mindig segíteni. Ezúttal a felajánlásból 800-800 ezer forinttal támogatnak három, beteg gyereket nevelő családot. Karácsony előtt ezzel is szeretnének egy kis szeretetet küldeni, reményt, hitet adni a rászorulóknak, s jelezni, hogy a gondoskodó város ott áll mellettük a nehéz időkben - hangoztatta az alpolgármester.

Rózsahegyiné Juhász Éva, a karitatív testület elnöke hozzátette: évről évre, hónapról hónapra egyre több rászoruló és egyre több segíteni tudó keresi meg a szervezetüket. Ezáltal gyakorlatilag egész évben, folyamatosan tudnak segítséget nyújtani a hozzájuk fordulóknak - fűzte hozzá.

MTI Címlapfotó illusztráció:Facebook/Debreceni Karitatív Testület

2021. november 24. 16:35
Az Otthon Start programról, az adócsökkentésekről és a Tisza adóemelési terveiről is írt csütörtöki közösségi oldali...
Ezer forint lenne egy liter benzin Magyar Péter programja szerint, vagyis, ha megszűnne az orosz olajszállítás - ez ...
A rendőrség a napokban tartóztatta le.
Elütötte, majd magával sodorta a biztonsági őrt egy jogosítvány nélküli sofőr Budapesten. A drámai jelenetet egy biz...
Megbánta tettét – ezt mondta a bíróságon az a nő, aki a vád szerint 2023 tavaszán szíven szúrta élettársát egy Marin...
Tíz év börtönbüntetésre ítélt a Fővárosi Törvényszék csütörtökön, nem jogerősen egy nőt, aki mellkason szúrta volt é...
Mint egy akciófilmben, úgy teperték le a földre azt a 26 éves ámokfutót, akit hónapok óta köröztek a rendőrök. A nem...
Felvételeket készített megkötözött, megfojtott áldozatáról egy férfi. Egy budapesti bérelt lakásban gyilkolt, majd b...