Babettára pattant Zsolt és Gábor, aztán irány Afrika - videóval

Két magyar férfi most arra készül, hogy Magyarországról egészen Afrikáig Babettával megy. Kőkemény másfél hónap vár rájuk.

Magyar lobogó a Babetta csomagtartóján, egy tucat barát, családtagok és dermesztő hideg. Ezek az indulás előtti megható pillanatok. Farkas Gábor és Barta Zsolt – bármennyire is hihetetlen – de ezekkel a régi kismotorokkal fognak elrobogni egészen Afrikáig.

A két férfi 62 éves, már tíz éve járják a világot segédmotorral. Csütörtök reggel hét órakor Szegedről útnak is indultak.

Zsolt és Gábor már év elejétől készül életük legnagyobb kalandjára. Az elmúlt 10 évben csaknem a fél világot bejárták Babettáikkal, de az Afrikai út újabb kihívást jelent.

Babettata, vagyis Gábor, barátaival már több 10 ezer kilométert tettek meg 50 köbcentis kismotorjaikkal Európában. A Baltikumtól kezdve Görögországon át rengeteg helyre eljutottak.

Hogy most miért pont Afrikába indultak el, annak egészen meglepő oka van. Nem szeretik a hideget.

A motorhoz Zsolt és Gábor egy kis utánfutót is épített. A sok csomagot ugyanis nem bírnák el a kis motorok.

Emellett visznek tartalékmotort, gyújtáselektronikát, a navigációtól kezdve pedig mindent ráépítettek, amire szükség lehet a hosszú úton. Átalakították a tankot és a motor hűtését is feljavították, hogy bírja a nagy hőséget.

Áruházban vásárolnak majd élelmet, ahol lehet, ott kempingben fognak aludni. Őket a szatymaziak és a motoros jóbarátok is pénzzel támogatták. Legalább 6400 kilométert fognak megtenni, a tervek szerint napi 200 kilométert haladnak majd.

A másfél hónap alatt Szatymazról, pontosabban Szegedről indulva Horvátország, Bosznia, Velence, útvonalon mennek majd, Genova a cél, majd, végig a tengerparton, Monaco, Franciaország, Spanyolország, Gibraltár, Marokkó, majd Portugália, Lisszabon.

2024. április 26. 08:26
Több mint 67 év börtönbüntetésre ítélt az egyesült államokbeli Colorado bírósága egy gambiai katonát, aki a vád szer...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
A sajtó egész egyszerűen csak az "ördög ügyvédjeként" emlegeti. A tárgyalóteremben kíméletlen stratéga, aki szavaiva...
family
Mini ásatásokkal és állatsimogatóval várták a kicsiket és nagyokat Vértesszőlősre, az idén jubileumot ünneplő Samu-n...
Felrobbant egy gyár Louisianában. Az eset után drámai felvételek készültek, sűrű füst és óriási lángok borították be...
Az ország minden pontjáról érkeztek a rajongók Kapu Tibor első közönségtalálkozójára, a Millenáris Parkba. A magyar ...
Száguldozó motorosokra vadásztak a rendőrök a Mátrában. A statisztikák szerint a szabálytalankodók miatt rengeteg a ...