A Trump elleni merénylet után elkezdte a felkészülést német kormány, a külföldi sajtó valamit sejt

A merénylet új megvilágításba helyezheti az elkövetkezendő időszakot.

Donald Trump szürreális élménynek nevezte, hogy túlélte az ellene elkövetett hétvégi merényletet, és azt is mondta, már halottnak kellene lennie.

Georg Spöttle a keddi Mokkában elmondta, az ilyen esetekben mindig dolgozik az adrenalin a szervezetben, így az áldozat csak utólag dolgozza fel, mi is történt vele, és van, hogy csak hetekkel később tudatosítja magában, hogy megérintette a halál szele.

A volt amerikai elnöknek valóban csak millimétereken múlott az élete, hiszen ha a lövés pillanatában éppen nem fordítja el kicsit a fejét, a golyó egyenesen a koponyájába fúródik.

Noha még csak néhány nap telt el azóta, hogy Trump életére törtek, a 78 éves elnökjelölt nem szakította meg a kampányát, és megjelent a republikánusok konvencióján is.

A biztonságpolitikai szakértő szerint ez egy nagyon erős személyiségre vall, megnyilvánulása pedig közelebb hozhatja egymáshoz a két táborra szakadt amerikai társadalmat. Donald Trump ugyanis párttársainak azt mondta, bár egy erős Biden-ellenes beszéddel készült, inkább széttépte azt.

Georg Spöttle szerint Trump sok támogatót szerzett magának az utóbbi időben azzal, hogy visszavett egy kicsit az abortuszt és a melegházasságot érintő kérdésekben, de a rendkívül elszaporodó bűnözés és a közbiztonsággal való elégedetlenség is az ő malmára hajtja a vizet.

A szakember szerint, ha az elkövetkező négy hónapban nem történik semmi váratlan, Donald Trump simán megnyeri az elnökválasztást, és ezt erősíti meg a német sajtóban felröppenő hír is, miszerint a szövetségi kormány már elkezdte a politikai felkészülést a republikánus jelölt második ciklusára.

2024. július 16. 12:38
Nemcsak az szja- és társasági adó-emelés van terítéken a Tisza Pártnál, hanem a különböző területekre juttatott pénz...
Orbán Viktor miniszterelnök támogatásáról biztosította Szabó Zsófit és Gianni Annonit.
Ismét élesen bírálta a kormány családpolitikai intézkedéseit Petschnig Mária Zita: a Tisza Párt körül mozgó megszorí...
A 13. havi nyugdíj eltörlése, a rezsicsökkentés megnyirbálása is szerepel Magyar Péterék valódi tervei között. A Tis...
Gyorsan lezongorázza a kormány a Tisza-adóról szóló nemzeti konzultációt, már nyomtatják az íveket, októberben pedig...
Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt indult nyomozás az augusztusban ...
Kamionnal ütközött egy autó kedd este az 54-es úton Bócsánál.
A Fidesz frakcióvezetője a Harcosok órájában kijelentette, a Semjén Zsolt elleni vádak primitív, alaptalan lejáratók...
A sportért felelős államtitkár szerint ha a Tisza Párt valóban megvalósítja a sajtóban megjelent elképzeléseit, az j...
Gyorsan lezongorázza a kormány a Tisza-adóról szóló nemzeti konzultációt, már nyomtatják az íveket, októberben pedig...