14 éves késelt halálra egy 15 évest diáktársai szeme láttára

A penge a szívéig hatolt.

A vádak szerint egy 14 éves fiú gyilkolta meg a 15 éves Alfie Lewist egy angliai általános iskolánál. Hétfőn a fiatal beismerte, hogy valóban megkéselte a tinit, amit állítása szerint, önvédelemből tett – számolt be a tragikus esetről a Mirror.

A gyermekeikre várakozó szülők is szemtanúi voltak a 2023 novemberében történt szörnyű incidensnek, mely során a támadó kétszer szúrta meg Lewist – a mellkasán és a lábán – egy 13 centiméteres konyhakéssel.


A fiatal áldozat aznap barátaival szeretett volna találkozni, azonban a vérfagyasztó támadás következtében az iskola melletti úton összeesett és meghalt több tucatnyi diák szeme láttára. A tettes ezt követően elmenekült a helyszínről, a gyilkos fegyvert pedig az útra hajította. A boncolás megállapította, hogy a fiúval a szívén ejtett szúrt seb végzett.

A hétfői meghallgatáson a vádlott beismerte tettét arra hivatkozva, hogy önvédelemből cselekedett. A tanúk szerint azonban Lewis nem viselkedett ellenségesen támadójával szemben, sőt meglepettnek és sokkoltnak tűnt.

Kapcsolódó tartalom:

10 éves vallotta be, hogy 2 évvel ezelőtt gyilkolt

2024. április 23. 18:36
A kényszersorozás áldozata lett. A TV2 riportere most megtálalta Beregszászon a sírját. Szívszorító képeket készítet...
A miniszterelnök péntek reggel beszámolt a legfrissebb kormányzati döntésekről, de beszélt arról is, hogy az ukrán t...
Taxinak csapódott egy sofőr péntek hajnalban Budapesten, a Blaha Lujza téren.
Hivatalos személy elleni erőszak és minősített könnyű testi sértés bűntette miatt indított nyomozást a Debreceni Reg...
Hogy fér meg egymás mellett a játszósarok, az ugrálóvár és egy világhírű festő? A BOK-csarnokban mindezt könnyedén m...
family
Felborult hajók, eltört árbócok, kieső hajóslegendák, de egy lélegzetelállító rekord is született csütörtökön Európa...
family
Achilles-ín szakadás? Gipsz? Műtét? Palik László úgy érezte, nem hagyhatja cserben kollégáit, egy sérüléssel vitte v...
family
A borongós időjárás ellenére is felforrósodott a levegő Karcagon. A hazai szépségversenyek pápája, Fásy Ádám 2024 ut...
family
ÖSSZEOMLOTT - Megerőszakolt egy 14 éves lányt egy bolgár férfi Dunakeszin. A lovardában fagyizni hívta a lányt, végü...