
Lebuktak az enyingi rabszolgatartók, kegyetlen módon kínozták áldozataikat
A szabadságuktól megfosztott férfiaknak se rendes szállást, se normális ennivalót nem biztosítottak, télen pedig a lovak közelsége melegítette fel őket.
Tenyek.hu 2021. október 16., szombat 13:24
A rendőrség közleménye szerint az enyingi páros két év alatt több férfit vett rá arra, hogy a család részére ellenszolgáltatás nélküli munkát végezzen. Az áldozatokat kényszermunkára fogták: több mint egy tucat lovat kellett tisztítaniuk, háziállatokat etetniük, egyéb ház körüli munkát végezniük csekély élelmezés fejében - írja a police.hu.
Többen egy tíz éve leégett, tető és fűtés nélküli házrészben laktak, míg társuk egy utcán álló, szintén fűtetlen mikrobuszban élt. Volt olyan időszak, hogy mindannyian az istállóban aludtak, ahol a lovak közelsége melegítette őket. Fizetést sosem kaptak a napi 14-16 órában elvégzett munkájukért, sőt, kérésük ellenére még másik ruhát sem. Napi egyszeri eledelük főként kenyér volt virslivel, vagy kevés májkrémmel, de néha olajos kenyeret kaptak, ezért mindig éhesek maradtak és egyre soványabbak lettek.
Az áldozatok az udvaron lavórban, a nap által felmelegített vízzel mosakodtak. Egyikőjük telefonját és személyi okmányait is elvették a rabszolgatartók, a verések során pedig több fogát kiütötték, az orrát eltörték. A kizsákmányolók rendszeresen megfenyegették áldozataikat, ha elmennek, megverik őket, többször pedig emberi méltóságukban alázták meg a rabszolgaként tartott férfiakat.
Fotók: police.hu
A Fejér megyei rendőrök pénteken fogták el a rabszolgatartókat, akiknek otthonában kutatást tartottak, melynek során lovakat, személyes okmányokat, telefonokat és több százezer forint készpénzt foglaltak le.
A művelet során a rendőrök az 58 éves enyingi férfit és annak 56 éves élettársát gyanúsítottként hallgatták ki emberkereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. A nyomozók a férfit őrizetbe vették, és az illetékes ügyészségen előterjesztést tesznek letartóztatásának indítványozására, továbbá intézkedéseket tettek a sértettek biztonságba helyezése és támogatása érdekében. Az eljárás során azt is vizsgálják, hogy a gyanúsítottak összefüggésbe hozhatók-e további hasonló bűncselekmények elkövetésével.
+Ez is érdekelheti

Megkéselte élettársát egy férfi a VIII. kerületben, az utcán esett neki

Döbbenetes, mire bukkantak egy debreceni társasházi lakásban

Egészen különös lény bukkant fel az ásotthalmi erdőben

Eltűnt férfi hajóját találták meg a Körösön – a csónakban csak ruhák maradtak

Orvosi csoda Kecskeméten: Húsz perc, amely mindent megváltoztatott

Eltűnése után holtan találtak egy dombóvári férfira

A török ostromot túlélte, az idő vasfoga viszont kifogott rajta: leomlott az egri vár fala

Rejtélyes holttestre bukkantak Pécsen

Helyszíni fotó: így emlékeztek meg az 5 életet követelő Szentmártonkátai tragédia helyszínén

Megpróbálta rágyújtani a házat korábbi élettársára egy szegedi nő

Csokit lopott, majd pénzt, aztán a lopott pénzből fizetett

Életveszélybe kerültek az állatkert vadkutyái egy felelőtlenség miatt









