
Elaludt a kormánynál, egyenesen a folyóba repült az autóval - VIDEÓ
Tavaly novemberben lépett életbe a rendelet, miszerint a vendéglátó egységeknek be kell zárniuk a tomboló járvány következtében. Az éttermek azonban igyekeztek házhozszállítással üzemelni az adott időszak alatt, hogy bevételhez jussanak. Az efféle módszer nagyon népszerűvé vált, és rengetegen éltek a lehetőséggel.
A vendéglátóiparban dolgozók terheinek csökkentése érdekében a zárás hónapjában döntött arról is a kormány, hogy huszonhét százalékról ötre csökkenti az elvitelre rendelt ételek és italok áfáját.

Fotó: MTI
A koronavírus-járvány terjedése tavaszra lelassult, így fokozatosan feloldhatták a korlátozásokat, ennek tükrében nyithattak az éttermek teraszai április végén.
Az átmeneti időszak azonban a végéhez közeledik, így a kedvezményes áfacsökkentés augusztus elsején megszűnik. Vagyis a nyár utolsó hónapjától kezdődően az eddigi ötszázalékos áfa újra huszonhétre módosul a házhoz szállított vagy elvitelre kért ételekre és italokra - olvasható a NAV oldalán.

Elaludt a kormánynál, egyenesen a folyóba repült az autóval - VIDEÓ

Saját fiai élesztették újra az otthonában összeesett szabolcsi családfőt

Hidegfront söpör végig az országon, a viharos széllökés sem kizárt

Újabb hír érkezett a tiszaújvárosi robbanás legsúlyosabb sérültjéről

Videón a hajmeresztő mutatvány: Az M5-ös autópálya leállósávjában tekert egy biciklis

Nem vette észre a járókeretes férfit, halálra gázolta

Egyetlen cigicsikk okozott tüzet egy dunaújvárosi tízemeletesben

Rombolt-tombolt egy őrjöngő a Bikás parkban

Részeg nő okozott balesetet Tompánál, videón az eset

Halálos tragédia Öcsödnél, esélye sem volt az áldozatnak

Még a mérkőzést is megállították: hirtelen összeesett egy szurkoló egy pápai meccsen

Időjárás-jelentés: Berobbant a nyár, kánikulával indul a hét