2025. november 26. szerda, Virág
4°C Budapest

Szélsőségek fogják jellemezni a nyári időjárást, kiderült, mire számíthatunk

Németh Lajos előrejelzése szerint egy extrém nyár előtt állunk.
Tenyek.hu
2024. március 17., vasárnap 15:56
Vágólapra másolva!

Minden eltelt órával egyre közelebb vagyunk a naptári nyár első napjához, így sokan már a nyaralásuk lefoglalásával hangolódnak a napsütéses időszakra.

Németh Lajos szerint azonban jellemzőbb lesz, hogy tartós kánikulai napokat egy-egy durva hidegfront szakítja meg, jelentős lehűléssel - derült ki a hellovidek.hu-nak adott interjújából.

Az elmúlt évek tendenciái alapján a meteorológus úgy véli, hogy az idei nyár is tartogathat számunkra aszályra hajló, száraz periódusokat.

Az időnként előforduló 30-35 fokos többnapos kánikulát ugyanis várhatóan ismét erős hidegfrontbetörések szüntetik majd meg, legalábbis átmenetileg.

Azt, hogy melyik hónap lesz a legmelegebb, még nehéz lenne megjósolni, de a sokévi átlagok alapján a szakember a júliust tartja a legvalószínűbbnek. 

A fotó illusztráció: Shutterstock

Sajnos ezekkel az időjárási szélsőségekkel együtt kell már élnünk, és ez nemcsak a télre, hanem a nyári időszakra is vonatkozik.

Az is egyre jellemzőbb, hogy a tartós 35 fok körüli időjárást megszüntető hidegfront akár 10-15 fokos hőmérséklet-csökkenést, szélvihart, jégesőt hoz.

Németh Lajos beszélt arról is, hogy a felmelegedés miatt a legveszélyezettebb az Alföld középső és délkeleti vidéke, ahol jóval nagyobb volt a tartósan magas hőmérséklet, mint például az Alpok alján. 

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk