2025. november 01. szombat, Marianna
17°C Budapest

A jeges vízbe merült Stohl András egy kislány kedvéért

Fürdőnadrágra vetkőzött a színész, ezzel egy rászoruló családot támogatott.
Tenyek.hu
2023. február 22., szerda 10:25
Vágólapra másolva!

Stohl András a februári zimankóban 50 bátor fürdőzővel együtt csobbant a jeges Leveleki-tóban. A jótékonysági merüléssel több mint 750 ezer forintot gyűjtöttek össze, ezzel pedig Rebekát, egy 8 éves kerekesszékes kislányt támogattak. A színész azt mondja, hogy a merülés elején csak a forróságot érezte, utána pedig hatalmas fájdalmakat élt át. Buci 260 kilométert utazott a rendezvényre, de csak út közben döntötte el, hogy nemcsak a házigazda szerepet tölti be, hanem merülni is fog.

A kislány édesanyja 6 hónapos terhes volt, amikor rosszul lett, ezért a szülést meg kellett indítani. A kislány 80 dekával és 32 centiméterrel született, agyvérzéssel. Elkerülhetetlen volt az agyvérzés, amit 1 és 4 fokozat között osztályoznak, Rebekánál 3-as szintű volt, ez pedig maradandó károsodást okozott nála. 4 hónapot töltöttek kórházban, hiszen a gyerek jobb oldala teljesen lebénult. Speciális mozgásterapeuta is segít neki, de azóta is kerekesszékben ül.

"Ahogy növekszik Rebeka, egyre jobban akarja ő is, hogy sikerüljön felépülnie" - mondta az édesanyja.


A jótékonysági akción két óra alatt több mint 750 ezer forint gyűlt össze a családnak. Szabó Tünde kormánybiztos is ellátogatott a rendezvényre, aki korábban úszóversenyző volt. A politikus szerint nagyon nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki a jeges vízbe merüljön. Nagyon örül annak, hogy ilyen sokan eljöttek a rendezvényre és, hogy ennyien segítettek a kislánynak.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk