
Fejbe rúgott egy hajléktalan nőt egy tini - Videó
Lemondott tisztségéről Carole Dieschbourg, luxemburgi környezetvédelmi miniszter, miután az ügyészség kérte, hogy a parlament függessze fel mentelmi jogát, egy 2019-ben, vélhetően szabálytalanul kiadott építési engedéllyel kapcsolatos vizsgálat miatt - jelentette a The Luxembourg Times című hírportál pénteken.
A hírportál szerint a kormánykoalícióban résztvevő Zöldek pártjának politikusa továbbra is cáfolja, hogy szabálytalanul járt el, amikor építési engedélyt adott képviselőtársának Roberto Traversininek.
Traversini Differdange kisváros alpolgármestere volt 2014-től egészen 2019 szeptemberéig, amikor a rendőrség vizsgálatot indított ellene. A hatóságok azzal vádolták, hogy illegálisan végzett munkálatokat a természetvédelmi övezetben található kerti fészerén. A rendőrség szerint Traversini a munkálatok megkezdése előtt nem rendelkezett az épület bővítéséhez szükséges engedéllyel.
Dieschbourgot azzal vádolják most, hogy utólagosan ítélte meg az engedélyt párttársa számára, és ez ellent mond a luxemburgi törvényeknek.

Fotó: Instagram/caroledieschbourg
A Le Quotidien című napilap azt írta, hogy a környezetvédelmi miniszter a sajtó előtt "zokogva" jelentette be lemondását."Nincs miért szemrehányást tennem magamnak, de nem lenne felelősségteljes, ha a kollégáimnak nehéz pillanatokat kellene átélniük az ügy miatt" - idézte Dieschbourgot a napilap.
A helyi sajtó arról is ír, hogy Dieschbourg az idén a média figyelmének középpontjába került egy 100 millió eurós szerződés miatt is, amelyet minisztériuma egy hulladékgazdálkodási vállalatnak ítélt meg annak ellenére, hogy a jogi szakvélemény szerint nem volt jogalapja a pályázat odaítélésének.
Dieschbourg tisztségét átmenetileg Claude Turmes energiaügyi miniszter veszi át.
MTI
Címlapfotó illusztráció: Shutterstock

Fejbe rúgott egy hajléktalan nőt egy tini - Videó

Már 500 kárpátaljai magyar férfit soroztak be, 100-an meg is haltak Ukrajnában

Kislányt akart erőszakolni egy férfi a repülőn

„Úgy néztem ki, mint egy Avatar” – rejtélyes tünet miatt került kórházba egy férfi

Hátba szúrta, majd ledobta az erkélyről 17 hónapos lányát

Diákcsíny végzett a népszerű matektanárral, két gyermeke és felesége gyászolja

Holttestet vonszoló férfit fogtak a rendőrök, a felesége az áldozat

Veszélyes fekete eső Iránban, erősödő terrorveszély Európába - Magyarország együtt áll ki a békéért

Zelenszkij fegyveres zavargásokat akar kirobbantani Magyarországon

Már az ukrán média is megkérdőjelezi az aranykonvoj-ügyet

Az ukránok arról beszélnek, hogy hány drónpilótára kell Magyarország elfoglalásához

Azonnali evakuációt rendelt el Vlagyimir Putyin, egy esetleges nukleáris katasztrófa miatt intézkedett