
Négykézláb, az út szélén mászva találtak egy idős nőt Vasvárnál
A minisztérium közleménye szerint Szijjártó Péter a NATO külügyminiszteri értekezletének második ülésnapján hangsúlyozta, hogy az Európától délre, délkeletre eső területekről folyamatos a migrációs nyomás, ami az ottani biztonsági kockázatok, alapvetően a terrorcselekmények számlájára írható.
Rámutatott, hogy az Európába irányuló migrációs áradat a jövőben tovább fog erősödni, amennyiben nem sikerül gátat szabni ezeknek a merényleteknek. A bevándorlók egy része a Földközi-tengeren, egy másik része pedig a Nyugat-Balkánon keresztül fog a kontinensre érkezni, és utóbbi esetben "további tömegek jelenhetnek meg Magyarország déli határánál". "Európa biztonságának megvédése érdekében arra van szükség, hogy a NATO hatékonyan tudjon fellépni a déli szomszédság területén" - figyelmeztetett.
Szijjártó Péter leszögezte: fejleszteni kell a déli partnerek képességeit, hogy eredményesebben nézhessenek szembe a biztonsági kihívásokkal. Kiemelte, hogy Magyarország Jordániát, Libanont, Tunéziát és Egyiptomot is támogatja az állami struktúrák megerősítésében, hogy így hatékonyabban vehessék fel a küzdelmet a terrorizmus ellen. "A terrorizmus és a migráció között egyértelműen szoros összefüggés van, sajnos két tekintetben is" - húzta alá. A merényletek ugyanis növelik a migrációs hullámok kialakulásának esélyét, amelyekben pedig a terroristák könnyedén megbújhatnak, és így eljuthatnak a világ távolabbi pontjaira, ahol veszélyt, biztonsági kihívásokat jelentenek - közölte a miniszter.
"Ezt Európában el kell kerülnünk, ezért a segítséget kell oda vinni, ahol a baj és a kihívások vannak, és nem a déli biztonsági fenyegetéseket kell importálni. Láthattuk már az elmúlt időszakban ennek a migrációs politikának a rendkívül negatív hatásait Európa nyugati felén" - fejtette ki.
MTI/címlapfotó: facebook.com/szijjarto.peter.official

Négykézláb, az út szélén mászva találtak egy idős nőt Vasvárnál

Több mint 160 millió forintot csalt ki több áldozattól

Kitüntetéseket adott át a sikeres évet záró Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara

Siketen született kislánynak adták vissza a hallását pécsi orvosok

Fotók érkeztek, kavicsszállító teherkocsival ütközött egy autós Szalkszentmártonnál

Mérgezés miatt hívtak vissza egy népszerű ajándéktárgyat

Kutya vezette a tűzoltókat a bajba jutott barátjához Hevesben

Na szia mentő – megszólalt a mentésirányítás vezetője

Egy időben elolvasott levél mentette meg az életét Borsodban

Megszólalt a tatabányai horrorbaleset fiatal áldozatának édesanyja

Kigyulladt egy szállodahajó Budapesten

Brutális bűncselekményeket követtek el a Szőlő utcában fogvatartott fiatalok