Sosem hallott hangfelvétel került elő az újbudai rendőrgyilkostól, újabb részleteket közölt a rendőrség

Fotók, videók és hangfelvételek láttak napvilágot másfél évvel Baumann Péter halála után.

Több mint másfél évvel ezelőtt, tavaly január 12-én történt a rendőrség számára az utóbbi idők egyik legtragikusabb esete, melyben egyik kollégájuk, a mindössze 29 éves Baumann Péter főtörzsőrmestert dulakodás közben olyan súlyosan megkéselte támadója, hogy később a kórházban meghalt.

A tragédia során további két rendőr, Kállai László és Dobos László is megsérült, amelyről most a törzszászlós a Budapesti Zsaruk Podcast legújabb részéről exkluzív részleteket, sosem hallott hang-, kép- és videófelvételeket közölt.

Dobos László elmondta, a kritikus estén először egy riadt szomszéd tárcsázta a segélyhívót, a férfi pedig részletesen leírta, hogyan törte be Sz. Szilárd az idős nő ajtaját.

A földszinten van egy lakótársunk, akinek furcsa kényszerképzetei vannak, és második napja próbál az első emeleten egy idős hölgyhöz bemenni, és ma rá is törte az ajtót. Az idős hölgy mozgásszervi beteg, alig tud mozogni, és néha hörög is. Azt mondta, hogy „hangokat hallok”, rátörte az ajtót, mi eleve a robajra mentünk ki, a harmadik emeleten az egyik lakótársunk ismeri a nénit, ő gondolta bemegy megnézni és most meg akarta verni a lakótársunkat, aki bement segíteni. Dulakodás volt

– mesélte a bejelentő, majd elmondta, az idős nőt nem bántotta a támadó. Ekkor még hallani, hogy a diszpécser elmondja, hogy járőröket küld a helyszínre.

A következő hangfelvétel azonban már egyenesen a támadó, Sz. Szilárd bejelentését rögzítette, aki önmaga is tárcsázta a segélyhívót az incidens után. Elmondta, hogy a ház egyik lakásának ajtaját be kellett törnie, mert úgy gondolta, bajban lehet a bent lakó nő.

Egy hölgy napok óta nem nyitott ajtót, nem adott normális életjelet, nem, nem tudtam róla semmit, és ugye itt elég aggályos dolgok merültek föl, úgyhogy itt rá kellett törnöm a hölgyre az ajtót, és szeretném bejelenteni 

– magyarázta a támadó a telefonba, hozzátéve, szeretné, ha kijönne egy járőr, mert „furcsa dolgok vannak ott”.

Később Dobos László ismét megkérdezte Sz. Szilárdot a történtekről, mire a férfi elmondta, a házban emberek tűnnek el, a lakásokban sötét lesz és a sátánt is többször megemlítette, valamint azt is, hogy őt valakik megfigyelik.

Úgy tudnám jellemezni, hogy a beszélgetésünk során ingadoztunk a valóság és valahol az ő általa vélt fantáziavilág között

– mondta a törzszászlós.

A bíróság később megállapította, hogy a támadó aznap és azóta is kóros elmeállapotban szenved, amiért végül határozatlan időre kényszergyógykezelést rendeltek el számára.

A büntetőügyben nyilatkozó igazságügyi szakértők megállapították, hogy a férfi paranoid kórképet mutat, nagy mértékben személyiségzavaros, állandóan gyanakvó, ami felveti a bűnismétlés veszélyét is.

Sz. Szilárd az intézkedésben részt vevő másik két rendőrt is megsebesítette, ami ugyancsak alátámasztja, hogy szándéka az emberölés volt - hangzott el márciusi tárgyalásán.


Kapcsolódó tartalmak:

Döntött a bíróság, nem megy börtönbe az újbudai rendőrgyilkos

Folytatódott az újbudai rendőrgyilkos tárgyalása, elképesztő, miket állít - videóval

Balhé a tárgyaláson: Kamerák előtt akadt ki az újbudai rendőrgyilkos

Gúnyolódott és kötözködött a bírónővel az újbudai rendőrgyilkos - videóval

2024. szeptember 12. 15:15
Varga Judit: Milyen ember az, aki a gyermekei anyjáról hangfelvételt készít? Aztán ezzel zsarolja...
A volt igazságügyi miniszter tett vallomást a Fővárosi Törvényszéken.
77 millió – dől a pénz Ruszin-Szendi Romuluszhoz
Ruszin Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség korábbi vezérkari főnöke és jelenleg a Tisza Párt aktív vezető politikusa...
Orbán Viktor: Romba döntené a magyar családok megélhetését, ha megvalósulna a Zelenszkij-terv
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát me...
Agyhalott lett a bolti eladó, miután a főnöke ráült
Nem hagyta lélegezni a fiatal lányt.
Mellkason szúrta a főnökét, amiért rá mert szólni
Vádat emelt és börtönbüntetést indítványoz a Fővárosi Főügyészség egy férfival szemben, aki késsel támadt főnökére é...
Bomlik a Tisza - belső terror, lemondás, menekülő képviselő és nevetség tárgyává vált vezető
A Tisza Párt bomlása látványos és gyors, már a saját soraikból is egyre többen mondják ki nyíltan: elég volt.
Bilincsben vitték el az edzőteremből
Elfogtak egy örkényi férfit, aki otthonában edzőtermet üzemeltetett, de közben többféle kábítószerrel is kereskedett...
Szentkirályi: Magyar Péter sakkban tartja a képviselőit is és szájkosarat tesz rájuk
Apad a Tisza és benne a fejétől bűzlik a hal – fogalmazott a budapesti Fidesz vezetője.
Egy hét sem kellett, óriásit robbantott a páros
Alig tértek magukhoz a történtektől.
Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem a világ 100 legjobb egyetemének egyike lehet
A Semmelweis Egyetem (SE) a magyar felsőoktatás megújulásának eredményeképpen ma a világ egyetemeinek felső egy száz...

Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
Egymásba rohant három autó, az egyik a tetején állt meg
A fővárosból kivezető szakaszon ütközött össze több autó csütörtökön késő délután.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Karambol a baranyai kereszteződésben, most a 6-os főúton
Újabb baleset zavarta meg Baranya közlekedését a csütörtök délutáni órákban. Egy személygépjármű és egy kamion ütközött össze a 6-os főút hosszúhetényi kereszteződésénél, a kocsi az árokban állt meg.
Bűnös kirándulás és cserbenhagyásos gázolás
Kirándulásnak indult, bűnügy lett belőleA megyei napilap ötven évvel ezelőtti tudósítása egy négy fiatalból álló társaság zűrös kalandját idézte meg, akik 1975. június 7-én Budapestről Martonvásárra indultak, hogy Szanyi János orbánhegyi szőlőjéből bort hozzanak. A kirándulásból azonban bűnügyi történet lett: betörtek egy idegen pincébe, ahonnan élelmiszert, egy karórát és egy Skoda slusszkulcsát vitték el. A lopott járművel az M7-esre hajtottak, de egy rendőrségi helikopter megjelenésekor pánikba estek, és többen kiugrottak a mozgó autóból. A kocsit vezető Deák Ferenc tovább hajtott, de végül lerobbant. A társaság tagjai vonattal, jegy nélkül próbáltak meg visszajutni, éjszakájukat pedig a pettendi váróteremben töltötték. Budapestre visszaérve ismét találkoztak, de a rendőrség végül elfogta őket. A cikk részletesen beszámolt a botladozó szökési kísérletekről, a romos házban húzott megállóról és a büntetőeljárásról, amely már a közveszélyes munkakerülés és járműlopás vádját is tartalmazta.
Furgon és autó karambolozott, mentőt is riasztottak a helyszínre
A Hunyadi és a Petőfi utca sarkán történt a baleset csütörtökön délután.
Két személygépkocsi ütközött a zalai város központjában
Összeütközött két személygépkocsi csütörtökön déltájban Zalakaroson, a Gyógyfürdő téren – jelezte a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószolgálata. Tájékoztatójuk szerint a város hivatásos tűzoltói az egyik autót áramtalanították, a másiknál erre nem volt szükség. Az eset során személyi sérülés nem történt.
Csúnyán összetört két kocsi a győri felüljárón - fotó
Karambolozott két kocsi csütörtökön délután Győrben.
Vízbe fulladt egy 13 éves fiú Baranyában − az elmúlt évek legszörnyűbb esete
A Palatinus Strandon elhunyt kislány tragédiáját követően a baranyaiaknak is felsejlik egy szörnyű eset. Sajnos vízbe fulladásos halálesetekből vármegyénknek is kijutott az elmúlt években.
Hazafelé tartott az érettségiről, súlyos balesetet okozott egy fiatal sofőr (+ videó)
Két ember súlyosan megsérült, a járművek pedig totálkárosra törtek, miután egy fiatal sofőr nagy sebességgel belerohant egy előtte bekanyarodni készülő autóba.
Döbbenetes sofőrök vannak! Olyat vett fel a fedélzeti kamera, amin rengetegen kiakadtak! (videó)
Hajszál híja volt annak, hogy tragédia legyen a vége. Baleset veszélyes helyzetet rögzített egy fedélzeti kamera vármegyénkben.
Három sérült egy sátoraljaújhelyi balesetben
Csütörtök kora délután egy autó a szembejövő sávba hajtott. A balesetben többen is megsérültek.

Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, olyan megalázó kijelentés hangzott el Sebestyén Balázs műsorában
Ismért törvényt sértett a Rádió 1.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Húsvétra már kiadták az országos riasztást, ezt nem láttuk jönni
Csütörtöktől folyamatosan romlani fog pár napig az időjárás.
Hányas házszám alatt élsz? Ezt üzeni otthonod titkos energiájáról
A házszámnak - mint minden számnak - fontos üzenete van.
Barbra Streisand férje kifecsegte a hálószobatitkaikat
James Brolin közel 30 éve él boldog házasságban híres feleségével. Barbra Streisand férje most végre elárulta a hosszú kapcsolatuk titkát...
Most kaptuk: szalagkorlátnak ütközött egy gépkocsi - torlódásra lehet számítani!
A tűzoltók már intézkedtek.
Ennyire rosszul megy a szekér? Meghan Markle már megint Katalin hercegnét utánozza
Meghan sokak szerint minden pénzzé akar tenni.
Megtuduk, mit eszik valójában húsvétkor Borbás Marcsi
Húsmentes fogás, bárány és mézes krémes. Ezt a menüt készíti húsvétra Borbás Marcsi.
Most jött a hír, ismét kórházba került Sallai Nóra
A színésznőt ugyanott kezelik, ahol korábban.
Farm VIP: Kiderült, mit kezd Leo a nyereménnyel, még egy luxusutazásra is futja belőle
Szerda este óriási véghajrában nyerte meg az ötödik évadot.