
Szerdán kormányülés lesz, kezdődik a Washingtonban kötött megállapodások végrehajtása
Az Európai Bizottság elnökének javaslata szerint a REARM Europe terv a tagállamoknak hiteleket biztosítana, amelyeket az Európai Unió költségvetése garantálna. A maximum 150 milliárd eurós eszközzel az Európai Bizottság célja, hogy hozzájáruljon az európai védelmi képességek növeléséhez. A nyilatkozat szerint az Országgyűlés az Európai Bizottság tervezett új uniós finanszírozási eszközével kapcsolatban megállapítja, hogy Magyarország egyetért az európai védelmi képességek fejlesztésével és e célkitűzés megvalósítását nemzeti hatáskörnek tekinti.

Magyarország támogatja, hogy a kapcsolódó nemzeti finanszírozási igények biztosításához az Európai Unió is járuljon hozzá. Ugyanakkor Magyarország az alaptörvény értelmében az unió olyan hitelfelvételéhez, amely miatt Magyarországnak fizetési kötelezettsége keletkezik, az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazatával, a kormány egyedi döntése alapján járulhat hozzá. Az Országgyűlés az európai adósságunióval szembeni elvi fenntartásai miatt, okulva a korábbi hitelfelvétel gyakorlati tapasztalataiból, ellenzi az Európai Bizottság elnöke által javasolt, maximum 150 milliárd eurós eszközhöz szükséges közös európai hitelfelvételt.
MTI/Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
Kapcsolódó tartalom:

Szerdán kormányülés lesz, kezdődik a Washingtonban kötött megállapodások végrehajtása

Újabb otthonok épülnek és válnak elérhetővé a Fix 3%-os hitellel

Nyomozást indított a rendőrség a Tisza-adatbotrány ügyében

A brit és francia lapok szerint Orbán Viktor washingtoni útja sikertörténet

Nagy Márton: a bankok adójából a kisvállalatok adócsökkentését fogjuk fedezni

Menczer Tamás: Ami rossz Magyarországnak, az jó a Tiszának

Hidvéghi: a nemzeti konzultáció segít megvédeni a rezsicsökkentést is Brüsszeltől és bábjaitól!

Eláraszthatják Magyarországot az amerikai beruházások az Orbán–Trump-találkozó után

Orbán Balázs: Annak épp az ellenkezője igaz, mint amit Szent-Iványi István állít

Szentkirályi: az amerikai-magyar csúcstalálkozó eredményei önmagukért beszélnek

Politikai elemző: Az amerikai pénzügyi rendszer ott áll a magyar mögött, ami megvédheti a forintot a spekulációs támadásoktól

„Aranykor” – Hankó Balázs szerint a magyar–amerikai viszony csúcsponton van